“Kelajakka qadam” loyihasi bilan yangi marralar, rejalar sari intilish
Navoiy innovatsiyalar universitetida Davlatimiz Rahbarining 2025-yil 14-fevralda e’lon qilingan "Oliy ta'lim tashkiloti bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko'maklashish bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida"gi qarori ijrosiga bag’ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Markaziy bank hamda "O‘zmillibank" AJ mas’ul xodimlari ishtirokida o‘tkazilgan muloqotda universitet rahbariyati va professor-o‘qituvchilar qatnashdi.
Muloqotda ushbu dastur imkoniyatlari bilan  talabalarni chuqur tanishtirish, ularning g‘oya va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash masalalari muhokama qilindi. Bitiruvchi talaba yoshlar uchun yaratilayotgan barcha imkoniyatlardan maqsadli foydalanish va o‘z g’oya va bizneslarini qo‘llab-quvvatlanayotganligiga to‘xtalib o‘tildi.
Shuningdek, har bir bitiruvchi talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savol va takliflari bilan bank mas’ullariga kredit olish tartibi va yengilliklari to‘g'risidagi murojaat etdi.
Bitiruvchilar bandligini  ta’minlashda manfaatdor tashkilotlar oldidagi asosiy vazifalar talabalarning maqsadlariga xizmat qilishi muhimligi xususida bo‘lib o‘tdi.

Новые цели и планы с проектом «Шаг в будущее»
В Навоийском инновационном университете прошла встреча, посвященная реализации Постановления Главы нашего государства «О дополнительных мерах по содействию выпускникам высших учебных заведений в трудоустройстве», объявленного 14 февраля 2025 года.
В диалоге, который прошел при участии ответственных сотрудников Министерства высшего образования, науки и инноваций, Центрального банка и АО «Узмиллибанк», приняли участие руководство и профессорско-преподавательский состав университета.
В ходе диалога обсуждались вопросы углубленного ознакомления студентов с возможностями данной программы, поддержки их идей и инициатив. Подчеркивалось, что все созданные возможности для молодых выпускников целенаправленно используются, а их идеи и бизнес поддерживаются.
Также каждый выпускник обратился к сотрудникам банка со своими вопросами и предложениями о порядке и преимуществах получения кредита.
Главными задачами заинтересованных организаций в обеспечении трудоустройства выпускников были служение целям студентов.