“Ma’rifat maydoni” tanlovining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Navoiy shahridagi Ixtisoslashtirilgan san’at maktabi faollar zalida “Ma’rifat maydoni” respublika tanlovining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti hamda Navoiy innovatsiyalar universitetining talaba yoshlari ishtirok etdi.
O‘z iqtidor-iste‘dodlari bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti talabalari 1-o‘rinni egallab, Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Tanlovda ishtirok etgan jamoalar o‘zlarining aktyorlik mahorati, bilim va salohiyati bilan faol qatnashib, tomoshabinlarda ijobiy taassurot qoldirdi. Bu kabi musobaqalar yoshlarning tafakkurini rivojlantirishda muhim o‘rin tutadi.

Состоялся региональный этап конкурса «Маърифат майдони»
В зале Специализированной школы искусств города Навои прошел областной этап республиканского конкурса «Маърифат майдий». В нем приняли участие студенты Навоийского государственного горно-технологического университета и Навоийского инновационного университета.
Студенты Навоийского инновационного университета благодаря своим талантам заняли 1 место и прошли в Республиканский этап.
Команды, принявшие участие в конкурсе, активно проявили свои актерские способности, знания и потенциал, оставив положительное впечатление у зрителей. Подобные конкурсы играют важную роль в развитии мышления молодых людей.