“Ma’rifat maydoni” tanlovining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Navoiy shahridagi Ixtisoslashtirilgan san’at maktabi faollar zalida “Ma’rifat maydoni” respublika tanlovining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti hamda Navoiy innovatsiyalar universitetining talaba yoshlari ishtirok etdi.
O‘z iqtidor-iste‘dodlari bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti talabalari 1-o‘rinni egallab, Respublika bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Tanlovda ishtirok etgan jamoalar o‘zlarining aktyorlik mahorati, bilim va salohiyati bilan faol qatnashib, tomoshabinlarda ijobiy taassurot qoldirdi. Bu kabi musobaqalar yoshlarning tafakkurini rivojlantirishda muhim o‘rin tutadi.

The regional stage of the “Ma’rifat maydoni” competition was held
The regional stage of the “Ma’rifat maydoni” republican competition was held in the hall of the Specialized Art School in Navoi. Students of the Navoi State University of Mining and Technology and the Navoi Innovation University participated in it.
With their talents and abilities, students of the Navoi Innovation University took 1st place and qualified for the republican stage.
The teams that participated in the competition actively participated with their acting skills, knowledge and potential, leaving a positive impression on the audience. Such competitions play an important role in developing the thinking of young people.