Navoiy innovatsiyalar universitetida Respublika ilmiy-amaliy anjumani o'tkazildi
2025-yil 15-aprel kuni Navoiy viloyati “REGAL” mehmonxonasida Navoiy innovatsiyalar universiteti “Aniq, texnika va tabiiy fanlar” kafedrasi tomonidan “Globallashuv sharoitida ekologik xavfsizlikni ta'minlash va yer, suv resurslaridan foydalanishni modernizatsiya qilish” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani o'tkazildi.
Mazkur anjumanda O'zbekiston va xorijiy oliy ta'lim muassasalari hamda ilmiy markazlardan yetakchi olimlar, professor-o'qituvchilar va ilmiy xodimlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida global iqlim o'zgarishlarining suv resurslariga ta'siri, ekologik muammolarning ortishi hamda ularga qarshi kurashishning zamonaviy yondashuvlari keng muhokama qilindi.

scientific and practical conference
On April 15, 2025, the Navoi Innovation University Department of “Exact, Technical and Natural Sciences” held a Republican scientific and practical conference on the topic “Ensuring Environmental Safety and Modernizing the Use of Land and Water Resources in the Context of Globalization” at the “REGAL” Hotel in Navoi Region.
Leading scientists, professors, teachers and researchers from Uzbekistan and foreign higher educational institutions and scientific centers participated in this conference.
During the event, the impact of global climate change on water resources, the increase in environmental problems and modern approaches to combating them were widely discussed.