“Ma'rifat maydoni” ko‘rik-tanlovining hududiy bosqichi
Buxoro davlat universitetida “Ma'rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda 5 ta jamoa 3 shart asosida o‘zaro bellashdilar.
Birinchi shart — “Adiblar hayoti” deb nomlanib, unda ishtirokchilar adiblar xiyobonida haykali o‘rnatilgan taniqli shoir yoki yozuvchilardan birining hayot yo‘lini namoyon etishlari talab qilindi.
Ikkinchi shart — “Savol-javob” bo‘lib, unda ishtirokchilarning mazkur mavzudagi bilimlari sinovdan o‘tkazildi.
Uchinchi shartda esa — teatrlashtirilgan kompozitsiya orqali adiblar hayoti va ijodini yoritgan holda, qatagon qurbonlariga aylangan shahid adib va shoirlar taqdiri sahnada real voqelikka asoslangan holda namoyon etildi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, Navoiy innovatsiyalar universitetining “Yangi O‘zbekiston jadidlari” jamoasi faol ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
G‘olib jamoalar belgilangan tartibdagi pul mukofotlari hamda turli esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Regional stage of the “Ma'rifat Maydoni” competition
The regional stage of the “Ma'rifat Maydid” republican competition was held at Bukhara State University. In it, 5 teams competed against each other based on 3 conditions.
The first condition was called “The Life of Writers”, in which the participants were required to depict the life path of one of the famous poets or writers whose monuments were erected in the Alley of Writers.
The second condition was “Question and Answer”, in which the participants' knowledge on this topic was tested.
In the third condition, the fate of martyred writers and poets who became victims of repression was depicted on stage, based on real reality, illuminating the lives and works of writers through a theatrical composition.
According to the results of the competition, the team "Yangi O‘zbekiston jadidlari" of the Navoi Innovation University actively participated and took an honorable 3rd place.