"Milliy ta’lim tizimi va global integratsiya:
2025-yil 1-may kuni Navoiy innovatsiyalar universitetida Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi tomonidan "Yangi O`zbekistonda sifatli ta'lim: milliy tizim va barqaror rivojlanish maqsadlari" mavzusidagi online xalqaro ilmiy konferensiya o`tkazildi.
Konferensiyada Finlandiya, Ukraina, Qozog`iston, Tojikiston respublikasidan yetuk xorijlik olimlar hamda respublikamiz olimlari o`z ma'ruzalari bilan ishtirok etishdi.
Konferensiyada inson kapitalini rivojlantirishda maktabgacha, umumiy o‘rta, o‘rta maxsus hamda oliy ta’limning ahamiyati, ta'lim-tarbiya jarayonida integratsiya masalalari, zamonaviy fan va ta'lim sohasida sun'iy intellektning o`rni va shu kabi dolzarb masalalarga doir fikrlar tinglandi va tegishli takliflar bildirildi.

«Национальная система образования и глобальная интеграция: международная научная конференция»
1 мая 2025 года кафедра социально-гуманитарных наук Навоийского инновационного университета провела онлайн-международную научную конференцию на тему «Качественное образование в новом Узбекистане: национальная система и цели устойчивого развития».
В конференции приняли участие видные зарубежные ученые из Финляндии, Украины, Казахстана, Таджикистана и ученые нашей республики.
На конференции были выслушаны мнения о значении дошкольного, общего среднего, среднего специального и высшего образования в развитии человеческого капитала, вопросах интеграции в образовательный процесс, роли искусственного интеллекта в современной науке и образовании и других актуальных вопросах, а также высказаны соответствующие предложения.