"Milliy ta’lim tizimi va global integratsiya:
2025-yil 1-may kuni Navoiy innovatsiyalar universitetida Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi tomonidan "Yangi O`zbekistonda sifatli ta'lim: milliy tizim va barqaror rivojlanish maqsadlari" mavzusidagi online xalqaro ilmiy konferensiya o`tkazildi.
Konferensiyada Finlandiya, Ukraina, Qozog`iston, Tojikiston respublikasidan yetuk xorijlik olimlar hamda respublikamiz olimlari o`z ma'ruzalari bilan ishtirok etishdi.
Konferensiyada inson kapitalini rivojlantirishda maktabgacha, umumiy o‘rta, o‘rta maxsus hamda oliy ta’limning ahamiyati, ta'lim-tarbiya jarayonida integratsiya masalalari, zamonaviy fan va ta'lim sohasida sun'iy intellektning o`rni va shu kabi dolzarb masalalarga doir fikrlar tinglandi va tegishli takliflar bildirildi.

"National Education System and Global Integration:
On May 1, 2025, the Department of Social and Humanities at Navoi Innovation University held an online international scientific conference on the topic "Quality Education in New Uzbekistan: National System and Sustainable Development Goals".
The conference was attended by prominent foreign scientists from Finland, Ukraine, Kazakhstan, Tajikistan and scientists from our republic.
The conference heard opinions on the importance of preschool, general secondary, secondary specialized and higher education in the development of human capital, issues of integration in the educational process, the role of artificial intelligence in modern science and education, and similar topical issues, and made relevant proposals.