O'zbekiston Respublikasi bayrog'ining 33 yilligiga Navoiy innovatsiyalar universiteti rektori J.Mavlonovning tabrigi
Hurmatli hamkasblar, aziz talabalar va muhtaram yurtdoshlar!
Bugun bizning milliy iftixorimiz bo‘lgan Davlat bayrog‘i qabul qilingan kunni ulkan g‘urur va iftixor bilan nishonlamoqdamiz. O‘zbekiston bayrog‘i — bu nafaqat erkinligimiz va mustaqilligimiz timsoli, balki xalqimizning birdamligi, matonati va buyuk kelajakka intilishini aks ettiruvchi muqaddas ramzdir.
Bayrog‘imizni baland ko‘tarish va uni dunyo sahnalarida sharaflash — har birimizning muqaddas burchimizdir. Ushbu muborak sanada Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi nomidan barcha yurtdoshlarimizni chin dildan tabriklayman. Bayrog‘imiz doimo yurtimizning tinchligi, taraqqiyoti va farovonligiga hamroh bo‘lsin!

Поздравление ректора Навоийского инновационного университета Ж.Мавланова с 33-летием флага Республики Узбекистан
Дорогие коллеги, студенты и соотечественники!
Сегодня мы с большой гордостью и гордостью празднуем принятие Государственного флага, который является нашей национальной гордостью. Флаг Узбекистана – это не только символ нашей свободы и независимости, но и священный символ единства, силы духа и стремления нашего народа к великому будущему.
Священный долг каждого из нас — высоко поднять свой флаг и почтить его на мировой арене. В этот знаменательный день от имени коллектива Навоийского инновационного университета искренне поздравляю всех наших соотечественников. Пусть наш флаг всегда сопутствует миру, развитию и процветанию нашей страны!