Navoiy Innovatsiyalar Universitetida seminar-trening
🟢2024-yil 21-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi amaliyot bo‘limi hamda “Aniq, texnika va tabiiy fanlar” kafedrasi hamkorligida ochiq dars seminar-treningi tashkil etildi.
🟢Tadbirda “Navoiy hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” bosh muhandisi Boboqandov Salohiddin Narzullaevich “Energetika tizimidagi isroflar va ularni kamaytirishga qaratilgan chora-tadbirlar” mavzusida talabalar uchun seminar-trening o‘tkazdi.
Shuningdek, universitet talabalari va “Navoiy hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” vakillari o‘rtasida malakaviy ishlab chiqarish amaliyotini tashkil etish bo‘yicha davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
🟢Mazkur tadbir talabalar uchun amaliy bilim va tajriba almashish imkoniyatini yaratib, ularning kelgusidagi kasbiy faoliyati uchun muhim qadam bo‘ldi.

Семинар-тренинг в Навоийском инновационном университете
🟢21 ноября 2024 года совместно с отделом практики Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и кафедрой «Точные, технические и естественные науки» был организован открытый класс-семинар-тренинг.
🟢На мероприятии главный инженер «Навоийского предприятия региональных электрических сетей» Бобокандов Салохиддин Нарзуллаевич провел семинар-тренинг для студентов на тему «Отходы в энергосистеме и меры по их снижению».
Также состоялся круглый стол между студентами университета и представителями «Предприятия «Навоийские региональные электрические сети» по вопросам организации квалифицированной производственной практики.
🟢Данное мероприятие создало возможность студентам обменяться практическими знаниями и опытом и стало важным шагом в их будущей профессиональной деятельности.