Navoiy Innovatsiyalar Universitetida seminar-trening
🟢2024-yil 21-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi amaliyot bo‘limi hamda “Aniq, texnika va tabiiy fanlar” kafedrasi hamkorligida ochiq dars seminar-treningi tashkil etildi.
🟢Tadbirda “Navoiy hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” bosh muhandisi Boboqandov Salohiddin Narzullaevich “Energetika tizimidagi isroflar va ularni kamaytirishga qaratilgan chora-tadbirlar” mavzusida talabalar uchun seminar-trening o‘tkazdi.
Shuningdek, universitet talabalari va “Navoiy hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” vakillari o‘rtasida malakaviy ishlab chiqarish amaliyotini tashkil etish bo‘yicha davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
🟢Mazkur tadbir talabalar uchun amaliy bilim va tajriba almashish imkoniyatini yaratib, ularning kelgusidagi kasbiy faoliyati uchun muhim qadam bo‘ldi.

Seminar-training at Navoi Innovation University
🟢On November 21, 2024, an open lesson seminar-training was organized in cooperation with the Practical Department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the Department of "Exact, Technical and Natural Sciences".
🟢At the event, the chief engineer of the "Navoi Regional Electric Networks Enterprise" Bobokandov Salohiddin Narzullaevich held a seminar-training for students on the topic "Waste in the energy system and measures to reduce it."
A round table discussion was also held between university students and representatives of the "Navoi Regional Electric Networks Enterprise" on organizing qualified production practice.
🟢This event created an opportunity for students to exchange practical knowledge and experience, becoming an important step for their future professional activities.