NIUda “Xalqaro faylasuflar” kuni
🟢YUNESCO tashkiloti tashabbusi bilan har yili noyabr oyining 3-payshanbasi “Xalqaro faylasuflar” kuni sifatida keng nishonlanadi. Ushbu munosabat bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi tomonidan 21-noyabr kuni soat 14:00 da “Falsafa va hayot: tabiat, jamiyat va tafakkur taraqqiyoti” mavzusidagi ilmiy-badiiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda universitet rektori siyosiy fanlar doktori, professor Mavlonov Jo`rabek Yorqulovich, Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi mudiri, falfasa fanlari doktori Chuliyeva Vasila Erkinovna hamda kafedra dotsenti, falsafa fanlari nomzodi Imomov Umrzoq Xarmayevichlar falsafa va uning dunyo tamaddunidagi roli haqida nutq so`zlashdi.
Shu bilan birga faylasuf olimlarimizning hikmatli so`zlari va hayotiga bag`ishlangan sahna ko`rinishlari tadbir ishtirokchilari e’tiboriga havola etildi.

Международный день философов в НИУ
По инициативе организации ЮНЕСКО третий четверг ноября широко отмечается как «Международный день философов». В связи с этим 21 ноября в 14:00 кафедрой социальных и гуманитарных наук Навоийского инновационного университета было организовано научно-художественное мероприятие на тему «Философия и жизнь: развитие природы, общества и мышления».
На мероприятии выступили ректор университета, доктор политических наук, профессор Мавлонов Журабек Ёркулович, заведующая кафедрой социальных и гуманитарных наук Чулиева Васила Эркиновна, доктор философских наук, и доцент кафедры, кандидат философских наук Имомов Умрзок Хамраевич рассказал о «Философии и ее роли в мировой цивилизации».
При этом вниманию участников мероприятия были представлены мудрые слова наших философов и сцены, посвященные их жизни.