“SAMARQANDKIMYO” OAJ bilan hamkorlik amaliyotda!
Mutaxassislar tomonidan Konchilik ishi ta'lim yo'nalishi talabalari uchun “Markaziy Qizilqum past navli fosforit rudalarini boyitishning biotexnologik usulini ishlab chiqish” mavzusida ochiq dars tashkil etildi.
Ushbu tadbirda talabalarga "SAMARQANDKIMYO" OAJ faoliyati haqida atroflicha ma'lumot berildi. Korxona 2025-yilning III choragida o‘z faoliyatini to‘liq yo‘lga qo‘yadi.
Buning natijasida NIUning “SAMARQANDKIMYO” OAJ bilan ikki tomonlama kelishuviga asosan kelajakda talabalar uchun amaliyot mashg'ulotlarini o'tash, bitiruvchi talabalarni ish bilan ta'minlash imkoniyatlari yaratiladi.

Сотрудничество с АО «САМАРКАНДКИМЁ» — на практике!
27 ноября текущего года группа специалистов во главе с главным инженером АО «САМАРКАНДКИМЁ» Исаевым Равшаном Джалиловичем посетила Навоийский университет инноваций.
Специалисты организовали открытый урок для студентов Горного образования на тему «Разработка биотехнологического метода обогащения бедных фосфоритовых руд Центральных Кызылкумов».
На данном мероприятии студентам была предоставлена ​​подробная информация о деятельности АО «САМАРКАНДКИМЁ». На полную мощность предприятие заработает в третьем квартале 2025 года.
В результате этого, на основании двустороннего соглашения между НИУ и ОАО «САМАРКАНДКИМЁ», будут созданы возможности для будущих студентов по прохождению стажировок и обеспечению трудоустройства выпускников.