Bayramingiz muborak, aziz yurtdoshlar!
Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi nomidan sizlarni O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yillik bayrami bilan samimiy tabriklaymiz!
1992-yil 8-dekabr kuni qabul qilingan Konstitutsiya mustaqil davlatimizning huquqiy poydevori, jamiyatda adolat va qonun ustuvorligini ta’minlovchi muhim hujjatdir. Ushbu Bosh Qomus xalqimizning huquq va manfaatlarini himoya qilishda, yurtimizda tinchlik va barqarorlikni mustahkamlashda, har bir fuqaroning erkinligini kafolatlashda ulkan ahamiyatga ega. Yangilangan Konstitutsiyamiz esa mamlakatimiz taraqqiyoti va xalq farovonligi yo‘lida yanada kuchli huquqiy asos yaratdi.
Shu ulug‘ kun munosabati bilan universitetimizning barcha professor-o‘qituvchilari, xodimlari va aziz talabalariga mustahkam sog‘lik, xotirjamlik va yurt ravnaqiga o‘z hissasini qo‘shishda ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz.

С праздником, дорогие соотечественники!
От имени коллектива Навоийского инновационного университета искренне поздравляем вас с 32-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан!
Конституция, принятая 8 декабря 1992 года, является правовой основой нашего независимого государства, важным документом, обеспечивающим справедливость и верховенство закона в обществе. Этот Общий словарь имеет большое значение в защите прав и интересов нашего народа, укреплении мира и стабильности в нашей стране, обеспечении свободы каждого гражданина. Наша обновленная Конституция создала более прочную правовую основу для развития нашей страны и благосостояния народа.
По случаю этого знаменательного дня желаем всем профессорам, сотрудникам и дорогим студентам нашего университета крепкого здоровья, душевного спокойствия и больших успехов в содействии развитию страны.