NIU yoshlari va ustozlari: ezgulik safarida!
Joriy yilning 3-dekabr sanasida Navoiy innovatsiyalar universiteti "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi professor-o'qituvchilari hamda kafedra talabalari ishtirokida "3-dekabr – Xalqaro Nogironlar kuni"munosabati bilan xayriya  aksiyasi tashkil etildi.
Professor- o'qituvchilar va talabalar  birgalikda Karmana tumanidagi Alohida ta'lim ehtiyojlari bo'lgan (eshitishda nuqsoni bor) bolalar uchun ixtisoslashtirilgan 25-sonli maxsus maktab internati va  "Ko'rish imkoniyati cheklangan" bolalar uchun ixtisoslashtirilgan "Nurli maskan" maktab internatlariga tashrif buyurishdi.
Talabalar maktab internati o'quvchilariga hurmat-ehtirom ko'rsatib, esdalik sovg'alarini topshirishdi hamda o'zlarining ezgu tilaklarini bildirishdi. O'quvchilardagi ilm olishga bo'lgan ishtiyoq, qobiliyat, azmu matonat, sabr-bardoshlari hamda shukronalik fazilatlari barchaga ibrat va namuna bo'ldi.

NIU youth and teachers: on a journey of kindness!
On December 3 of this year, a charity event was organized with the participation of professors and teachers of the Department of "Social and Human Sciences" of Navoi Innovation University and students of the department on the occasion of "December 3 - International Day of Persons with Disabilities".
Professors and teachers and students together visited the specialized boarding school No. 25 for children with special educational needs (hearing impairment) in Karmana district and the specialized boarding school "Nurli Maskan" for children with "Visually Impaired" abilities.
The students paid tribute to the students of the boarding school, presented them with souvenirs and expressed their best wishes. The children's enthusiasm for learning, ability, determination, patience and gratitude became an example and role model for everyone.