Talaba va amaliyot: bilimdan tajribaga
Maktabgacha ta’lim tashkiloti bilan oliy ta’lim muassasasi hamkorligini tizimli yo‘lga qo‘yish maqsadida Navoiy innovatsiyalar universiteti Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi hamda Navoiy shahar 26-son DMTT hamkorligida “Talabalarning nazariy bilimlarini amaliyotda qo‘llash” mavzusida amaliy seminar tashkil etildi.
Seminar nоаn’аnаviy tаrzdа tаshkil etilib, hаr bir аmаliyot o‘tаyotgаn tаlаbа mustаqil mаshg‘ulоt olib bordi. Amaliy seminarda ishtirok etаyotgаn tаlаbаlаr oliygohda оlgаn nаzаriy bilimlаrini аmаliyotdа qo‘llаdilаr.
Bundan tashqari, 26-son DMTT psixologi N.Djumayeva seminar qatnashchilaridan “Biz zo'ravonlikka qarshimiz!” mavzusida so'rovnoma o‘tkazdi. Talabalar hozirga davrda zo'ravonlikning oldini olish haqida o‘z  fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Seminar yakunida 26-son tarbiyalanuvchilari ijrosida musiqiy tadbir namoyish etilib, barchaga bayramona ko‘tarinki kayfiyat baxsh etdi.
Tadbir barchaga manzur bo‘ldi va tashrif  buyurgan mehmonlar DMTTning ish faoliyati haqida iliq fikrlar bildirishdi.

From Knowledge to Experience: Student Practice in Action
To foster a systematic partnership between preschool educational institutions and higher education, a practical seminar was held on the topic: "Application of Students' Theoretical Knowledge in Practice". The seminar was a collaborative effort between the Department of Social and Humanitarian Sciences at Navoi Innovation University and State Preschool Educational Organization No. 26 in Navoi City.
The seminar adopted an innovative approach, allowing each participating student to conduct independent training sessions. These sessions provided an opportunity for students to apply the theoretical knowledge they had acquired at the university in a real-world setting.
Additionally, psychologist N. Djumayeva from Preschool Organization No. 26 conducted a survey with the seminar participants on the topic: "We Are Against Violence!". Students shared their views on strategies for preventing violence in today's society.
To conclude the seminar, the pupils of Preschool No. 26 performed a musical piece, filling the event with a festive and cheerful atmosphere.
The seminar was a resounding success, with all participants and visitors praising the work of the State Preschool Educational Organization and expressing their gratitude for the fruitful collaboration.