“Uch avlod uchrashuvi” tadbiri – yoshlar va harbiylar uchrashuvi
Navoiy innovatsiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33 yilligi hamda “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Uch avlod uchrashuvi” tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Karmana tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i podpolkovnik Po‘latov Farhod, viloyat IIB Kinologiya xizmati boshlig‘i katta serjant Kobilov Akmal, 87214 va 20020-harbiy qismlar xizmatchilari, orkestr jamoasi, шунингдек Navoiy viloyati Veteran jangchi faxriylar kengashi vakillari hamda Yoshlar ittifoqi raisi Jumayev Jonibek ishtirok etdi.
70 nafar talaba-yoshlar qatnashgan tadbirda faxriy va harbiylar tajribalari tinglanib, yoshlar o‘rtasida vatanparvarlik tuyg‘ularini oshirishga qaratilgan suhbatlar bo‘lib o‘tdi. Tadbir yuqori saviyada o‘tkazildi.

Мероприятие «Встреча трех поколений» - встреча молодежи и военных
В Навоийском инновационном университете состоялось мероприятие «Встреча трех поколений», посвященное 33-й годовщине образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и «14 января – Дню защитников Отечества».
В мероприятии приняли участие начальник Карманинского районного отдела по чрезвычайным ситуациям подполковник Пулатов Фарход, начальник кинологической службы областного УВД старший сержант Кобилов Акмал, военнослужащие войсковых частей 87214 и 20020, оркестр, а также представители Совета ветеранов Навоийской области и председатель Союза молодежи Джумаев Джонибек.
На мероприятии, в котором приняли участие 70 студентов и молодых людей, был заслушан опыт ветеранов и воинов, проведены беседы, направленные на повышение чувства патриотизма среди молодежи. Мероприятие прошло на высоком уровне.