“Uch avlod uchrashuvi” tadbiri – yoshlar va harbiylar uchrashuvi
Navoiy innovatsiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33 yilligi hamda “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Uch avlod uchrashuvi” tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Karmana tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i podpolkovnik Po‘latov Farhod, viloyat IIB Kinologiya xizmati boshlig‘i katta serjant Kobilov Akmal, 87214 va 20020-harbiy qismlar xizmatchilari, orkestr jamoasi, шунингдек Navoiy viloyati Veteran jangchi faxriylar kengashi vakillari hamda Yoshlar ittifoqi raisi Jumayev Jonibek ishtirok etdi.
70 nafar talaba-yoshlar qatnashgan tadbirda faxriy va harbiylar tajribalari tinglanib, yoshlar o‘rtasida vatanparvarlik tuyg‘ularini oshirishga qaratilgan suhbatlar bo‘lib o‘tdi. Tadbir yuqori saviyada o‘tkazildi.

“Three Generations Meeting” event – ​​a meeting of youth and military
The “Three Generations Meeting” event was held at Navoi Innovation University on the occasion of the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and “January 14 – Defenders of the Fatherland Day”.
The event was attended by the head of the Karmana district Emergency Department, Lieutenant Colonel Pulatov Farhod, the head of the regional Internal Affairs Department Cynology Service, Senior Sergeant Kobilov Akmal, servicemen of military units 87214 and 20020, the orchestra, as well as representatives of the Navoi region Veteran Warrior Veterans Council and the chairman of the Youth Union Jumayev Jonibek.
The event, which was attended by 70 students and young people, included listening to the experiences of veterans and military personnel, and conversations aimed at increasing patriotic feelings among young people. The event was held at a high level.