"Jadidlar jasorati – millatimiz faxri" insholar tanlovi gʻoliblari taqdirlandi
2025-yil 17-yanvar kuni Navoiy innovatsiyalar universitetida Iqtidorli talabalar bilan ishlash boʻlimi hamda Maʼnaviyat boʻlimi hamkorligida talabalar oʻrtasida "Jadidlar jasorati – millatimiz faxri" mavzusida insholar tanlovi oʻtkazildi.
Tanlovda Filologiya va tillarni oʻqitish kafedrasining ingliz tili yoʻnalishi 1-kurs talabasi Miyzamova Hulkar faxrli 1-oʻrinni qoʻlga kiritdi.
Filologiya va tillarni oʻqitish kafedrasining oʻzbek tili yoʻnalishi 2-kurs talabasi Ochilov Suxrob 2-oʻrinni egalladi.
Ijtimoiy-gumanitar fanlarni oʻqitish kafedrasining Boshlangʻich taʼlim yoʻnalishi 1-kurs talabasi Bahrinova Gulhayo 3-oʻrin bilan taqdirlandi.
Gʻoliblarga universitet rahbariyati tomonidan tanlov nizomiga muvofiq pul mukofotlari, diplomlar va esdalik sovgʻalari topshirildi.
Insholar tanlovida faxrli 1-oʻrin sohibasi boʻlgan Miyzamova Hulkar universitet nomidan Respublika bosqichida ishtirok etadigan boʻldi.

Награждены победители конкурса сочинений "Мужество джадидов — гордость нашего народа"
17 января 2025 года в Навоийском университете инноваций в сотрудничестве с кафедрой работы с талантливыми студентами и кафедрой духовности прошёл конкурс сочинений среди студентов на тему "Мужество джадидов — гордость нашего народа" .
Мийзамова Хулкар, студентка 1 курса английского языка факультета филологии и преподавания языков, заняла почётное 1 место в конкурсе.
Очилов Сухроб, студент 2 курса отделения узбекского языка факультета филологии и преподавания языков, занял 2 место.
Бахринова Гульхайо, студентка 1 курса кафедры начального образования факультета социально-гуманитарного образования, удостоена 3-го места.
Победители были награждены денежными премиями, дипломами и сувенирами от руководства университета в соответствии с положением конкурса.
От имени университета в республиканском этапе примет участие Хулкар Мийзамова, занявшая 1 место в конкурсе сочинений.