YOSHLAR BILAN UCHRASHUV: MUHIM MASALALAR MUHOKAMASI
“Navoiy innovatsiyalar universiteti”da talaba-yoshlar bilan samimiy uchrashuv tashkil etildi. Mazkur uchrashuvda Respublika Yoshlar ishlari agentligi vakili I. Matlamov, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Navoiy viloyat kengashi raisi J. Jumayev, Navoiy viloyati Yoshlar ishlari boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i A. Yashinov, shuningdek, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi innovatsion rivojlanish bo‘limi boshlig‘i D. Bobomurodov ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida mas’ul vakillar talaba-yoshlarning huquq va manfaatlari, bandlik, tadbirkorlik hamda shaxsiy rivojlanish yo‘nalishlarida duch kelayotgan muammolarini tinglashdi. Yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Samimiy va do‘stona muhitda o‘tgan muloqot davomida yoshlar uchun yaratilgan bugungi imkoniyatlar, innovatsion rivojlanish istiqbollari hamda muvaffaqiyatga erishishning asosiy omillari haqida fikr yuritildi.
Mas’ul shaxslar yoshlarga o‘z maqsadlariga erishish yo‘lida muhim ko‘rsatmalar va amaliy tavsiyalar berishdi.Mazkur uchrashuv yoshlar uchun nafaqat dolzarb masalalarni muhokama qilish, balki kelajak rejalarini shakllantirishda muhim turtki bo‘ldi.

ВСТРЕЧА С МОЛОДЕЖЬЮ: ОБСУЖДЕНИЕ ВАЖНЫХ ВОПРОСОВ
В Навоийском инновационном университете состоялась теплая встреча со студентами и молодежью. На встрече присутствовали представитель Республиканского агентства по делам молодежи И.Матламов, председатель Навоийского областного совета Союза молодежи Узбекистана Ж.Джумаев, начальник Навоийского областного управления по делам молодежи А.Яшинов, а также начальник отдела инновационного развития Департамента высшего образования, науки и инноваций Д. Бобомуродов.
В ходе встречи ответственные представители выслушали проблемы, с которыми сталкиваются студенты и молодые люди в сферах их прав и интересов, трудоустройства, предпринимательства и личностного развития. Молодым людям была предоставлена ​​возможность задать интересующие их вопросы.
В ходе беседы, которая прошла в искренней и дружественной атмосфере, обсуждались современные возможности, созданные для молодежи, перспективы инновационного развития, основные факторы достижения успеха.
Ответственные лица дали молодежи важные указания и практические рекомендации о том, как достичь своих целей. Эта встреча стала важным стимулом для молодых людей не только обсудить текущие вопросы, но и сформировать планы на будущее.