"Karmana tumani hokimi NIUda: talabalarga e’tibor, yashil muhitga g‘amxo‘rlik!"
Karmana tumani hokimi Valijon Adizov Navoiy innovatsiyalar universiteti rektori Jo‘rabek Mavlonov hamrohligida talaba yoshlarning bilim olishi uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Xususan, universitet kutubxonasida talaba yoshlar bilan samimiy suhbatlashilib, ularning yanada ko‘proq bilim egallashlari uchun takliflari o‘rganildi.
Shuningdek, obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish hamda "Yashil makon" loyihasi doirasida amalga oshirilgan ishlar muhokama etildi. Tuman rahbari tomonidan ushbu ishlarni yanada jadallashtirish bo‘yicha bir qator taklif va tavsiyalar berildi.

Head of Karmana district is at NIU: Focus on Students and Care for a Green Environment!
Today, the Heaf of Karmana district, Valijon Adizov, visited Navoi University of Innovations, accompanied by the university's rector, Jo‘rabek Mavlonov, to closely examine the conditions created for students' education.
In particular, he engaged in a sincere conversation with students in the university library, discussing their suggestions to further enhance their knowledge and learning experience.
Additionally, discussions were held on landscaping, greening initiatives, and the progress of the "Green Space" project. The district leader provided several recommendations to accelerate these efforts further.