"Karmana tumani hokimi NIUda: talabalarga e’tibor, yashil muhitga g‘amxo‘rlik!"
Karmana tumani hokimi Valijon Adizov Navoiy innovatsiyalar universiteti rektori Jo‘rabek Mavlonov hamrohligida talaba yoshlarning bilim olishi uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.
Xususan, universitet kutubxonasida talaba yoshlar bilan samimiy suhbatlashilib, ularning yanada ko‘proq bilim egallashlari uchun takliflari o‘rganildi.
Shuningdek, obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish hamda "Yashil makon" loyihasi doirasida amalga oshirilgan ishlar muhokama etildi. Tuman rahbari tomonidan ushbu ishlarni yanada jadallashtirish bo‘yicha bir qator taklif va tavsiyalar berildi.

«Хоким Карманинского района в НИУ: внимание к студентам, забота о зеленой среде!»
Сегодня хоким Карманинского района Валиджон Адизов в сопровождении ректора Навоийского инновационного университета Джурабека Мавлонова ознакомился  с условиями, созданными для обучения молодых студентов.
В частности, были проведены искренние беседы с молодыми студентами в университетской библиотеке и изучены их предложения по дальнейшему получению знаний.
Также обсуждались вопросы благоустройства, озеленения и работ, проводимых в рамках проекта «Зеленое пространство». Глава района высказал ряд предложений и рекомендаций по дальнейшему ускорению этих работ.