NIU professor-o‘qituvchilarining ilmiy yutuqlari: ilmiy salohiyat sari muhim qadam
Navoiy innovatsiyalar universitetida ilm-fan va ta’lim sifatini oshirish yo‘lidagi yutuqlarga yana bir yorqin sahifa qo‘shildi. Universitet Кengashining navbatdagi 6-son yig‘ilishida kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich universitet jamoasi nomidan ilmiy unvon va darajaga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarni samimiy muborakbod etdi.
Xususan, f.f.f.d. (PhD) Kobulova Nodira Bahodir qizi Universitet Kengashi tavsiyasiga muvofiq dotsent ilmiy unvoniga ega bo‘ldi. Shu bilan birga, Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi mudiri, f.f.n. Kadirov Kamoliddin Namozovich professor ilmiy unvonini qo‘lga kiritdi.
Ushbu muvaffaqiyatlar universitetning ilmiy salohiyatini yanada yuksaltirish, ta’lim jarayonining sifatini oshirish va yosh tadqiqotchilarni ilmiy izlanishlarga ilhomlantirish yo‘lidagi navbatdagi muhim qadam sifatida e’tirof etildi.
Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi bu kabi yutuqlarni yanada ko‘paytirish va ilm-fan rivojiga munosib hissa qo‘shish yo‘lida izchil harakat qilishda davom etmoqda.

Научные достижения профессорско-преподавательского состава НИУ: важный шаг к научному потенциалу
Еще одна яркая страница добавлена ​​в достижения по повышению качества науки и образования в Навоийском инновационном университете. На 6-м очередном заседании Совета университета председатель Совета,  Доктор политических наук, профессор Мавлонов Журабек Ёркулович от имени университетского сообщества искренне поздравил профессоров и преподавателей, получивших ученые звания и степени.
В частности, кандидату наук Кобуловой Нодире Баходир кызы по представлению Совета университета присвоено ученое звание доцента. В это же время заведующий кафедрой филологии и преподавания языков, д.ф.н. Кадырову Камолиддину Намозовичу присвоено ученое звание профессора.
Эти успехи были признаны еще одним важным шагом на пути дальнейшего повышения научного потенциала университета, улучшения качества образовательного процесса и вдохновения молодых исследователей на продолжение научных исследований.
Коллектив Навоийского инновационного университета продолжает последовательную работу по дальнейшему приумножению подобных достижений и внесению достойного вклада в развитие науки.