NIU professor-o‘qituvchilarining ilmiy yutuqlari: ilmiy salohiyat sari muhim qadam
Navoiy innovatsiyalar universitetida ilm-fan va ta’lim sifatini oshirish yo‘lidagi yutuqlarga yana bir yorqin sahifa qo‘shildi. Universitet Кengashining navbatdagi 6-son yig‘ilishida kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich universitet jamoasi nomidan ilmiy unvon va darajaga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarni samimiy muborakbod etdi.
Xususan, f.f.f.d. (PhD) Kobulova Nodira Bahodir qizi Universitet Kengashi tavsiyasiga muvofiq dotsent ilmiy unvoniga ega bo‘ldi. Shu bilan birga, Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi mudiri, f.f.n. Kadirov Kamoliddin Namozovich professor ilmiy unvonini qo‘lga kiritdi.
Ushbu muvaffaqiyatlar universitetning ilmiy salohiyatini yanada yuksaltirish, ta’lim jarayonining sifatini oshirish va yosh tadqiqotchilarni ilmiy izlanishlarga ilhomlantirish yo‘lidagi navbatdagi muhim qadam sifatida e’tirof etildi.
Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi bu kabi yutuqlarni yanada ko‘paytirish va ilm-fan rivojiga munosib hissa qo‘shish yo‘lida izchil harakat qilishda davom etmoqda.

Scientific achievements of NIU professors and teachers: an important step towards scientific potential
Scientific achievements of NIU professors and teachers:
an important step towards scientific potential
Another bright page has been added to the achievements in improving the quality of science and education at Navoi Innovation University. At the 6th meeting of the University Council, the Chairman of the Council, D.Sc. (DSc), Professor Mavlonov Jorabek Yorqulovich sincerely congratulated the professors and teachers who received scientific titles and degrees on behalf of the university community.
In particular, D.Sc. (PhD) Kobulova Nodira Bahodir kizi received the academic title of Associate Professor in accordance with the recommendation of the University Council. At the same time, the Head of the Department of Philology and Language Teaching, Ph.D. Kadirov Kamoliddin Namozovich received the academic title of Professor.
These successes were recognized as another important step towards further enhancing the scientific potential of the university, improving the quality of the educational process, and inspiring young researchers to scientific research.
The Navoi Innovation University team continues to work consistently to further increase such achievements and make a worthy contribution to the development of science.