“Milliy liboslar – milliy g‘urur!” chellenji: Navoiy innovatsiyalar universiteti ishtirok etmoqda
Respublikamiz bo‘ylab milliy qadriyatlarimizni ulug‘lash maqsadida “Milliy liboslar – milliy g‘urur!” chellenji keng miqyosda o‘tkazilmoqda.
Ushbu tashabbus milliy liboslarimizning go‘zalligini targ‘ib qilish, ajdodlarimiz merosiga bo‘lgan hurmatni yana bir bor namoyon etish hamda milliy o‘zligimizni his etish uchun ajoyib imkoniyatdir.
Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi – professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalar ushbu ezgu tashabbusni qo‘llab-quvvatlab, chellenjni davom ettiradi!
Milliy liboslarimizni ardoqlash, ularning tarixiy va madaniy ahamiyatini anglash orqali biz millatimizning boy merosini asrab-avaylash va kelgusi avlodlarga yetkazish yo‘lida hissa qo‘shamiz.
Har bir milliy libos – bu bizning tariximiz, madaniyatimiz va faxrimiz timsolidir! Keling, milliy g‘ururimizni birgalikda ulug‘laylik!

Navoi Innovation University participates in the “National Clothes – National Pride!” Challenge
The “National Clothes – National Pride” Challenge is being held on a large scale throughout our republic to glorify our national values.
This initiative is a great opportunity to promote the beauty of our national clothes, once again demonstrate respect for the heritage of our ancestors, and feel our national identity.
The Navoi Innovation University team – professors, teachers, staff, and students – supports this noble initiative and continues the challenge!
By honoring our national clothes, understanding their historical and cultural significance, we contribute to preserving the rich heritage of our nation and passing it on to future generations.
Each national dress is a symbol of our history, culture, and pride! Let's glorify our national pride together!