Brauzer dasturlari va ularning imkoniyatlari bo‘yicha master-klass
Joriy yilning 25-mart kuni Navoi innovatsiyalar universitetining Iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi o‘qituvchisi Xudoyorov Shuhrat Jumaqulovich tomonidan Texnologik jarayonlarni ishlab chiqishni avtomatlashtirish (TJA) yo‘nalishi 2-kurs kunduzgi ta’lim talabalari uchun “Kompyuter tizimlari va tarmoqlari” fanidan “Brauzer dasturlari va ulardan foydalanish imkoniyatlari” mavzusida master-klass tashkil etildi.
Ushbu master-klass davomida talabalar turli brauzer dasturlarining ishlash tamoyillari, ularning funksional imkoniyatlari hamda xavfsizlik choralarini o‘rganishdi. Mashg‘ulot jarayonida real misollar va amaliy mashg‘ulotlar asosida o‘quvchilar brauzerlarning ilg‘or imkoniyatlaridan samarali foydalanish bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar.
Interaktiv usullarga asoslangan ushbu master-klass talabalar uchun juda foydali bo‘lib, ularning nazariy va amaliy bilimlarini boyitishda muhim ahamiyat kasb etdi.

Мастер-класс по браузерным программам и их возможностям
25 марта текущего года для студентов 2 курса очной формы обучения направления «Автоматизация разработки технологических процессов» (АТП) по предмету «Компьютерные системы и сети» был организован мастер-класс на тему «Программы-браузеры и их использование» Шухратом Джумакуловичем Худоёровым, преподавателем кафедры «Экономика и информационные технологии» Навоийского инновационного университета.
В ходе данного мастер-класса студенты изучили принципы работы различных браузерных программ, их функциональные возможности, а также меры безопасности. В ходе обучения на основе реальных примеров и практических занятий студенты получили знания и навыки эффективного использования расширенных возможностей браузеров.
Данный мастер-класс, основанный на интерактивных методах, был очень полезен для студентов и сыграл важную роль в обогащении их теоретических и практических знаний.