Samarqandga sayohat: talabalarning milliy qadriyatlar bilan tanishuvi
Navoiy innovatsiyalar universiteti Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi hamda Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi tyutorlari tomonidan universitet talabalari uchun milliy qadriyatlar bilan bog‘liq tarixiy obidalar, shuningdek, milliy urf-odatlar va qadriyatlar aks etgan joylarni ko‘rsatish maqsadida Samarqand shahrining tarixiy maskanlariga ekskursiya va sayohat tashkil etildi.
Sayohat davomida talabalar go‘zal Samarqandning boy tarixi bilan yaqindan tanishdilar. Ular bu shaharda yetishib chiqqan buyuk allomalar haqida ma’lumotga ega bo‘ldilar.
Jumladan, ulug‘ sarkarda Amir Temur maqbarasi, alloma Mirzo Ulug‘bek rasadxonasi, O‘zbekiston mustaqilligiga asos bo‘lgan birinchi prezidentimiz Islom Karimov dafn etilgan "Hazrati Xizr" ziyoratgohi hamda mashhur Registon maydoniga tashrif buyurdilar.

Trip to Samarkand: students' acquaintance with national values
Tutors from the Department of Philology and Language Teaching and the Department of Social and Humanities of Navoi Innovation University organized an excursion and trip to the historical sites of the city of Samarkand for university students to show them historical monuments related to national values, as well as places reflecting national traditions and values.
During the trip, the students got to know the rich history of beautiful Samarkand. They learned about the great scientists who grew up in this city.
In particular, they visited the mausoleum of the great commander Amir Temur, the observatory of scholar Mirzo Ulugbek, the "Hazrati Khizr" shrine, where our first president Islam Karimov, the founder of Uzbekistan's independence, is buried, and the famous Registan Square.