"Dasturlash asoslari" fanidan universitet
Navoiy innovatsiyalar universitetida Iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi tomonidan Axborot texnologiyalari yo‘nalishi talabalari o‘rtasida "Dasturlash asoslari" fanidan universitet bosqichi fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi.
Olimpiada ikki bosqichda tashkil etildi:
1-bosqich – test sinovi
2-bosqich – amaliy dasturlash
Ushbu bosqichlarda quyidagi talabalar faol ishtirok etishdi: Karimov Islom, Sharipov Abdukarim, Muxtorov Rustam, Xudoyberdiyev Medet.
Natijalarga ko‘ra, Muxtorov Rustam 90 ball bilan eng yuqori natijani qayd etib, faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi. Shu bilan birga, u ZARMED Universitetining Buxoro kampusida bo‘lib o‘tadigan 1-Respublika fan olimpiadasiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Завершилась университетская научная олимпиада
На кафедре экономики и информационных технологий Навоийского инновационного университета прошла университетская научная олимпиада по предмету «Основы программирования» среди студентов факультета информационных технологий.
Олимпиада проходила в два этапа:
1 этап - тест
2 этап - практическое программирование
В этих этапах активное участие приняли следующие студенты:Каримов Ислом, Шарипов Абдукарим, Мухторов Рустам, Худойбердиев Медет.
По результатам Мухторов Рустам набрал наивысший результат в 90 баллов и занял почетное 1 место. Одновременно он получил путевку на 1-ю Республиканскую научную олимпиаду, которая пройдет в Бухарском кампусе университета ZARMED.
От всей души поздравляем нашего студента с этими достижениями и желаем ему удачи на республиканском этапе!