Fuqaro muhofazasi bo‘yicha seminar trening bo‘lib o‘tdi
Sho‘rshi tuman FVBB tomonidan Navoiy innovatsiyalar universiteti Surxondaryo kampusi talabalari uchun seminar tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda tuman FVBB boshlig‘i podpolkovnik Mansur Mamaraimov, inspektor-leytenanat A.Abdullajonov ishtirok etib talabalarga favqulodda vaziyatlarda fuqaro muhofasi bo‘yicha tushuntirishlar berib o‘tdi.
Mutaxassislari tomonidan favqulodda vaziyatlarga tayyorgarlik ko‘rish va ularni bartaraf etish hamda tibbiy va ijtimoiy xizmatlari, maxsus vosita va avtomobillari namoyishlari o‘tkazildi.
Bu kabi targ‘ibot tadbirlarini o‘tkazish zamirida favqulodda vaziyatlarni oldini olish va sodir bo‘lganda to‘g‘ri harakatlanish tartib-qoidalarini o‘rgatish bilan birga favqulodda vaziyatlarda o‘z hayotini xavf ostiga qo‘yib bo‘lsa-da, boshqalarni qutqarish, qutqaruvchilarning mashaqqatli mehnatlarini his etish, qutqaruvchilik kasbiga yanada qiziqtirish yotadi.

Проведен семинар-тренинг по гражданской защите
Управление гражданской защиты Шуршинского района организовало семинар для студентов Сурхандарьинского кампуса Навоийского инновационного университета.
В мероприятии приняли участие начальник районного управления гражданской защиты подполковник Мансур Мамараимов и инспектор-лейтенант А.Абдуллажонов, которые дали разъяснения студентам по гражданской защите в чрезвычайных ситуациях.
Специалисты провели показательные выступления по готовности и реагированию на чрезвычайные ситуации, медицинским и социальным службам, спецтехнике и транспортным средствам.
Основа подобных рекламных мероприятий — профилактика чрезвычайных ситуаций и обучение правильному поведению при возникновении чрезвычайной ситуации, а также спасению других людей в чрезвычайных ситуациях, прочувствованию нелегкого труда спасателей и повышению интереса к профессии спасателя.