Faxr va g‘urur onlari: NIU talabalari respublika fan
2025-yil 16-may kuni Buxoro viloyatidagi ZARMED universiteti Buxoro kampusida O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘tkazilgan 1-Respublika fan olimpiadasida mamlakatimizning 26 ta nufuzli oliy ta’lim muassasasi ishtirok etdi.
Quvonarlisi, ushbu ilmiy bellashuvda Navoiy innovatsiyalar universiteti talabalari umumjamoa hisobida faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdilar.
Bu yutuq — universitetimiz talabalari bilimining, mehnatsevarligi va fidoyiligining yorqin ifodasidir. Ayniqsa, bu muvaffaqiyat yurtimiz ta’lim tizimida innovatsion yondashuvlar, zamonaviy pedagogik uslublar va ilmga bo‘lgan yuksak e’tiborning samarasi ekanligidan darak beradi.
Universitet rektori, s.f.d., professor J.Mavlonov mazkur yutuq bilan g‘olib talabalarni chin dildan tabriklab, ularning kelgusida ham xalqaro miqyosdagi muvaffaqiyatlarga erishishlariga ishonch bildirdi.
Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi ushbu zafarli natija bilan yana bir bor o‘zining ilm-fan sohasidagi peshqadamligini namoyon etdi.

Moments of pride and honor: NIU students won
On May 16, 2025, 26 prestigious higher education institutions of our country participated in the 1st Republican Science Olympiad among higher education institutions of the Republic of Uzbekistan, held at the Bukhara campus of ZARMED University in the Bukhara region.
It is gratifying that in this scientific competition, students of Navoi Innovation University took the honorable 1st place in the overall team standings.
This achievement is a vivid expression of the knowledge, diligence and dedication of our university students. In particular, this success is the result of innovative approaches, modern pedagogical methods and high attention to science in the education system of our country.
The rector of the university, Doctor of Philosophy, Professor J. Mavlonov sincerely congratulated the winning students on this achievement and expressed confidence that they will continue to achieve international success in the future.
With this triumphant result, the Navoi Innovation University team once again demonstrated its leadership in the field of science.