Bitiruvchilarga mustahkam tayanch – “Kelajakka qadam”
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli qarori va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 20-martdagi 114-son buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida, Navoiy innovatsiyalar universitetida muhim tadbir tashkil etildi.
Tadbir doirasida “O‘zmilliybank” AJning Navoiy viloyat boshqarmasi rahbarlari ishtirokida bitiruvchi talabalarga “Kelajakka qadam” dasturi yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Mazkur dastur doirasida bank hamda universitet o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Shuningdek, universitetda faoliyat yuritayotgan “Kelajakka qadam” markazining Navoiy viloyati hududiy bo‘linmasi orqali bitiruvchilarga o‘z biznes g‘oyalarini shakllantirish, amalga oshirish va ish bilan ta’minlanish bo‘yicha maslahatlar hamda amaliy ko‘maklar taqdim etilishi ta’kidlandi.
Ushbu tashabbus yoshlarning bandligini ta’minlash, Navoiy innovatsiya universiteti bitiruvchilarining mehnat bozoriga samarali integratsiyasini kuchaytirish, shuningdek, xususiy sektor va tijorat banklari bilan hamkorlikda zamonaviy kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillashtirishga xizmat qiladi.

A solid foundation for graduates - a new stage within the “Step into the Future” program
In order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 dated February 14, 2025 and the Order of the Minister of Higher Education, Science and Innovations No. 114 dated March 20, 2025, an important event was organized at Navoi Innovation University.
As part of the event, with the participation of the heads of the Navoi Regional Department of “Uzmilliybank” JSC, graduating students were provided with detailed information about the “Step into the Future” program.
A cooperation agreement was signed between the bank and the university within the framework of this program.
It was also noted that through the Navoi regional branch of the “Step into the Future” center operating at the university, graduates will be provided with advice and practical assistance in the formation, implementation and employment of their business ideas.
This initiative will serve to ensure youth employment, strengthen the effective integration of Navoi Innovation University graduates into the labor market, and further improve the modern personnel training system in collaboration with the private sector and commercial banks.