Ilmiy yutuqlar e’tirof etildi
Universitet Kengashining 12-son yig‘ilishida Kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich ilmiy unvon va darajaga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarni samimiy tabriklab, ularning yutuqlarini alohida e’tirof etdi.
Mazkur yig‘ilishda f.f.d. (DSc) Yarashova Nasiba Jumayevna Universitet Kengashi tavsiyasiga asosan professor unvonini oldi.
Aniq, texnika va tabiiy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi Umurzaqova Umida Nosirjonovna dotsent ilmiy unvoniga, Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi o‘qituvchisi Yo‘ldosheva Dilnoza Xasan qizi esa f.f.f.d. (PhD) ilmiy darajasiga ega bo‘lganligi munosabati bilan universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandi.
2024–2025-o‘quv yilida o‘tkazilgan Universitet Kengashlarida faol ishtirok etgan Kengash a’zolari ham e’tirof etilib, rag‘batlantirildi.

Научные достижения признаны
На 12-м заседании Совета университета председатель Совета д.ф.-м.н., профессор Мавлонов Журабек Ёркулович искренне поздравил профессоров и преподавателей, получивших научные звания и степени, и особо отметил их достижения.
На этом заседании д.ф.-м.н. Ярашова Насиба Джумаевна по представлению Совета университета получила звание профессора.
Умурзаковой Умиде Носиржоновне, преподавателю кафедры точных, технических и естественных наук, ректоратом университета присвоено ученое звание доцента, а Юлдашевой Дилнозе Хасан кызы, преподавателю кафедры филологии и преподавания языков, ученая степень доктора философии (PhD).
Также были отмечены и поощрены члены Совета, принявшие активное участие в работе Советов университета, проведенных в 2024–2025 учебном году.