Ilmiy yutuqlar e’tirof etildi
Universitet Kengashining 12-son yig‘ilishida Kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich ilmiy unvon va darajaga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarni samimiy tabriklab, ularning yutuqlarini alohida e’tirof etdi.
Mazkur yig‘ilishda f.f.d. (DSc) Yarashova Nasiba Jumayevna Universitet Kengashi tavsiyasiga asosan professor unvonini oldi.
Aniq, texnika va tabiiy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi Umurzaqova Umida Nosirjonovna dotsent ilmiy unvoniga, Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi o‘qituvchisi Yo‘ldosheva Dilnoza Xasan qizi esa f.f.f.d. (PhD) ilmiy darajasiga ega bo‘lganligi munosabati bilan universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandi.
2024–2025-o‘quv yilida o‘tkazilgan Universitet Kengashlarida faol ishtirok etgan Kengash a’zolari ham e’tirof etilib, rag‘batlantirildi.

Scientific achievements recognized
At the 12th meeting of the University Council, the Chairman of the Council, D.Sc. (DSc), Professor Mavlonov Jurabek Yorqulovich, sincerely congratulated the professors and teachers who received scientific titles and degrees, and especially recognized their achievements.
At this meeting, D.Sc. (DSc) Yarashova Nasiba Jumayevna received the title of professor based on the recommendation of the University Council.
Umurzakova Umida Nosirjonovna, a teacher of the Department of Exact, Technical and Natural Sciences, was awarded the scientific title of Associate Professor, and Yuldosheva Dilnoza Khasan kizi, a teacher of the Department of Philology and Language Teaching, was awarded the scientific degree of D.Sc. (PhD) by the university administration.
The members of the Council who actively participated in the University Councils held in the 2024–2025 academic year were also recognized and encouraged.