Aziz talabalar, sizlar yurtimiz kelajagisiz!
Talabalik yillari – hayotning juda mas'uliyatli, jo'shqin davri. Talabalik bu – Siz yoshlarga o'zingizni ko'rsata olishingiz, eng muvaffaqiyatli va jasoratli g'oyalaringiz, loyihalaringizni amalga oshirish uchun jiddiy istiqbollar va ajoyib imkoniyatlar berilgan ajoyib, unutilmas davrdir.
Talabalik yillarida kelajakdagi yutuqlarga poydevor qo'yiladi. Siz qiyin, ammo cheksiz qiziqarli bilim yo'liga qadam qo'ydingiz.
Bu bilim yo'lida yuqori darajadagi ta'lim, ajoyib o'qituvchilar va yuqori kreativ muhitga boy Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi sizning shaxsiy o'sishingiz va kelajakda martaba pillapoyalarida yuksak cho'qqilarga erishishingiz uchun barcha imkoniyatlarni taqdim etadi. Kelajakda Vatanimiz qanday bo'lishi ko'p jihatdan sizga, shuningdek, yurtimizning yetakchi oliy o'quv yurtlarida tahsil olayotgan yoshlarimizga, sizlarning mehnatsevarligingiz va mas'uliyatingizga bog'liq.
Ishonchim komilki, siz aziz talabalar yaqin kunlarda oliy ma'lumotli mutaxassislar bo'lib, O'zbekiston Respublikasi taraqqiyoti va gullab-yashnashiga munosib hissa qo'shish uchun bor kuch-g'ayratingizni sarflaysiz. Vatanimizning aqlli va iqtidorli yoshlari, siz – davlatimiz kelajagisiz.
Universitetimizda olgan bilimlaringiz kelajakda hamisha talabda bo'lishini chin dildan tilayman. Talabalik hayotining ajoyib yillari sizga ijobiy energiya va nekbinlik baxsh etib, xotirangizda mehnat, ijodiy urinishlar, do'stlik va muhabbatga to'la baxtli vaqt sifatida qolsin. Barcha orzularingiz amalga oshsin! Yoshingizdan qat'i nazar, bu kun sizning bayramingiz bo'lib qolsin, aziz talabalar! Bayramingiz bilan, aziz talabalar!

Поздравление директора Навоийского инновационного университета с Днем студентов
Студенческие годы – очень ответственный и увлекательный период жизни. Студенчество – замечательный, незабываемый период, когда можно показать себя молодежи, дать серьезные перспективы и большие возможности для реализации своих самых успешных и смелых идей, проектов.
В студенческие годы закладывается фундамент будущих достижений. Вы вступили на трудный, но бесконечно интересный путь познания.
Коллектив Навоийского инновационного университета, богатый образованием высокого уровня, отличными преподавателями и высокотворческой средой, предоставляет все возможности для вашего личностного роста и дальнейшего карьерного роста. Какой будет наша страна в будущем, во многом зависит от вас, а также от нашей молодежи, обучающейся в ведущих вузах нашей страны, от вашего трудолюбия и ответственности.
Уверен, что вы, дорогие студенты, в ближайшем будущем станете высокообразованными профессионалами и сделаете все возможное, чтобы внести достойный вклад в развитие и процветание Республики Узбекистан. Умная и талантливая молодежь нашей страны, вы – будущее нашей страны.
Я искренне надеюсь, что знания, полученные вами в нашем университете, всегда будут востребованы в будущем. Пусть прекрасные годы студенческой жизни подарят вам положительную энергию и оптимизм и останутся в вашей памяти счастливым временем, полным упорного труда, творческих начинаний, дружбы и любви. Пусть все ваши мечты сбудутся! Независимо от вашего возраста, пусть этот день станет вашим праздником, дорогие студенты!