O'zbekiston Respublikasi bayrog'ining 33 yilligiga Navoiy innovatsiyalar universiteti direktori E.Rahmonovning tabrigi
Hurmatli yurtdoshlar!
Bugun bizning milliy timsolimiz — Davlat bayrog‘imiz qabul qilingan sana. Ushbu ramz har birimizning yuragimizda faxr, birdamlik va Vatanimizga cheksiz mehr tuyg‘ularini uyg‘otadi. Bayrog‘imiz nafaqat mustaqillik belgisidir, balki xalqimizning buyuk orzulari va ulug‘ maqsadlarining ifodasidir.
Barchangizni ushbu muhim kun bilan chin dildan tabriklayman. Yurtimiz bayrog‘i har doim tinchlik, taraqqiyot va muvaffaqiyatning timsoli sifatida dunyo uzra balandda hilpirab tursin! Bu kun har birimiz uchun faxr va ilhom manbai bo‘lsin.

Поздравление директора Навоийского инновационного университета Э.Рахмонова с 33-летием флага Республики Узбекистан
Сегодня мы отмечаем день принятия нашего национального символа — Государственного флага. Этот символ вызывает гордость, единство и безграничную любовь к Родине в сердце каждого из нас. Наш флаг — это не только знак независимости, но и отражение великих мечт и благородных целей нашего народа.
От всей души поздравляю вас с этим важным днем. Пусть наш флаг всегда гордо развевается, символизируя мир, прогресс и успех по всему миру! Пусть этот день будет источником гордости и вдохновения для каждого из нас.