O'zbekiston Respublikasi bayrog'ining 33 yilligiga Navoiy innovatsiyalar universiteti rektori J.Mavlonovning tabrigi
Hurmatli hamkasblar, aziz talabalar va muhtaram yurtdoshlar!
Bugun bizning milliy iftixorimiz bo‘lgan Davlat bayrog‘i qabul qilingan kunni ulkan g‘urur va iftixor bilan nishonlamoqdamiz. O‘zbekiston bayrog‘i — bu nafaqat erkinligimiz va mustaqilligimiz timsoli, balki xalqimizning birdamligi, matonati va buyuk kelajakka intilishini aks ettiruvchi muqaddas ramzdir.
Bayrog‘imizni baland ko‘tarish va uni dunyo sahnalarida sharaflash — har birimizning muqaddas burchimizdir. Ushbu muborak sanada Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi nomidan barcha yurtdoshlarimizni chin dildan tabriklayman. Bayrog‘imiz doimo yurtimizning tinchligi, taraqqiyoti va farovonligiga hamroh bo‘lsin!

Congratulation of Navoi Innovation University Rector J. Mavlanov on the 33rd anniversary of the flag of the Republic of Uzbekistan
Dear colleagues, esteemed students and honorable compatriots,
Today, we proudly celebrate the adoption of our State Flag, a symbol of our national pride. The Flag of Uzbekistan is not only a representation of our independence and sovereignty but also a sacred emblem of our nation’s unity, resilience, and aspiration for a bright future.
Raising our flag high and honoring it on the global stage is a sacred duty for each of us. On this remarkable day, on behalf of the Navoi University of Innovations community, I sincerely congratulate all our fellow citizens. May our flag always accompany the peace, progress, and prosperity of our beloved country! Dear colleagues, students and compatriots!