“To‘maris izdoshlari” tanlovida kuchli jamoalar g‘oliblikni qo‘lga kiritdi!
🟢Navoiyning innovatsiyalar va ilm-ma'rifat markazi hisoblangan Navoiy innovatsiyalar universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi tashabbusi bilan yurtimizdagi oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan xotin-qizlar o‘rtasida milliy tanlov o‘tkazildi.
“Xotin-qizlar kengashi”, “Iqtidorli talabalar bilan ishlash” bo‘limi va tyutorlar hamkorligida tashkil etilgan mazkur tanlov “To‘maris izdoshlari” nomi ostida ko‘tarinki ruhda o‘tdi.
🟢Tanlovda besh jamoa faol ishtirok etishdi:“Jasorat”, “To‘marislar”, “Yaguarlar”, “Shunqorlar”, “Qalqonlar”.
Qizg‘in bellashuvlar natijasida quyidagi jamoalar g‘olib deb topildi:
1-o‘rin – “Jasorat” jamoasi,2-o‘rin – “To‘marislar” jamoasi,3-o‘rin – “Qalqonlar” jamoasi.
G‘olib bo‘lgan jamoalar universitet rahbariyati tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
🟢Mazkur tanlov nafaqat talabalar o‘rtasida do‘stlik va birdamlikni mustahkamlashga, balki ularning iqtidor va salohiyatini namoyon etish uchun keng imkoniyat yaratishga xizmat qildi. Ushbu loyihaning muvaffaqiyati kelgusida yana ko‘plab qizlarimizni yangi marralarni zabt etishga undaydi.
Yurtimizda iqtidorli ayollar va qizlarning nufuzi doimo yuksalib, ularning yutuqlari tarixda o‘chmas iz qoldiradi!

Strong teams won the “Followers of Tumaris” competition!
🟢A national competition was held at Navoi Innovation University, the center of innovation and science and education in Navoi, at the initiative of the Committee for Family and Women of the Republic of Uzbekistan among women studying in higher educational institutions of our country.
Organized in cooperation with the “Women's Council”, the “Work with Gifted Students” department and tutors, this competition was held in a high spirit under the name “Followers of Tumaris”.
🟢Five teams actively participated in the competition:“Jazorat”, “Tumarislar”, “Jaguars”, “Shunkorlar”, “Khalqonlar”.
As a result of the heated competition, the following teams were recognized as winners:
1st place - “Jassorat” team,2nd place - “Tomarislar” team,3rd place - “Kalqonlar” team.
The winning teams were awarded diplomas and souvenirs by the university administration.
🟢This competition served not only to strengthen friendship and unity among students, but also to create a wide opportunity to demonstrate their talents and potential. The success of this project will encourage many more of our girls to achieve new heights in the future.
The prestige of talented women and girls in our country is constantly growing, and their achievements leave an indelible mark in history!