Navoiy innovatsiyalar universiteti Kengashining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi
Navoiy innovatsiyalar universiteti kengashining navbatdagi 4-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda kun tartibidagi masalalar muhokama qilindi va tegishli qarorlar qabul qilindi.
Universitet kengashi raisi, s.f.d (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich, universitet jamoasi nomidan Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi o‘qituvchisi Ochilova Maftuna Shuhratovnani falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini qo‘lga kiritgani bilan samimiy tabrikladi. Ushbu yutuq oliygohning ilmiy salohiyatini yana-da yuksaltirish yo‘lidagi navbatdagi muhim qadamlardan biri sifatida e’tirof etildi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida Universitet kengashi kotibasi p.f.f.d (PhD) Kubayeva Mavluda tomonidan Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi dotsenti v.b.,  f.f.f.d (PhD) Kobulova Nodira Bahodir qizini dotsent ilmiy unvoniga tavsiya etish masalasi muhokamaga qo‘yildi.
Yashirin ovoz berish orqali o‘tkazilgan muhokama natijasiga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasiga tavsiya etildi.
Mazkur qarorlar universitetning ilm-fan rivojidagi ulkan qadamlarining yorqin ifodasi bo‘lib, kelajakda oliygohimiz ilmiy va pedagogik jamoasi uchun yangi marralarni zabt etishga zamin yaratadi.

Состоялось очередное заседание Совета Навоийского университета инноваций
Состоялось 4-е очередное заседание Совета Навоийского инновационного университета. На заседании были обсуждены вопросы повестки дня и приняты соответствующие решения.
Председатель Совета университета, д.ф.н., профессор Мавлонов Жорабек Йоркулович от имени коллектива университета искренне поздравил преподавателя кафедры социальных и гуманитарных наук Мафтуну Шухратовну с получением ученой степени доктора Философия (PhD) в философских науках. Это достижение было признано одним из следующих важных шагов в дальнейшем развитии научного потенциала университета.
Также в ходе встречи вопрос о представлении Кобуловой Нодиры, преподавателя кафедры филологии и преподавания языков, к званию доцента обсуждался секретарем Совета университета, доктором философских наук по педагогическим наукам Кубаевой Мавлюдой.
По результатам обсуждения, проведенного тайным голосованием, оно было рекомендовано в Высшую аттестационную комиссию при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.
Эти решения являются ярким выражением огромных шагов университета в развитии науки и в будущем создадут фундамент для научно-педагогического коллектива нашего университета для достижения новых целей.