Tashabbus va ishbilarmonlik: faol talaba-qizlar «Baraka Non Navoiy» rahbari bilan uchrashuvda
Shu munosabat bilan joriy yilning 11 mart kuni “Baraka Non Navoiy» MCHJ rahbari Karimova Shahnoza bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti faol talaba-qizlari ishtirokida "Baraka Non Navoiy"  MCHJ binosida  uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv chog'ida talaba-qizlar ayol tadbirkor bilan o'z maqsadi yo'lida shijoatli bo'lish va samarali mehnat qilish sirlari haqida suhbat qildilar. Bundan tashqari, non mahsulotlarining tayyorlanishi va xalq dasturxoniga yetib kelguniga qadar bosib o'tiladigan amaliy jarayonlarni kuzatish imkoniga ega bo'ldilar.
Uchrashuv talaba-qizlar uchun ilhom manbai bo'lib, ularga tadbirkorlik va mehnatsevarlikning ahamiyatini yanada chuqurroq anglash imkonini berdi.
Bu kabi tashabbuslar yoshlarning kelajakdagi muvaffaqiyatiga mustahkam poydevor bo'lib xizmat qiladi.

Инициатива и предпринимательство: активные студентки встретились с руководителем «Барака Нон Навои»
Президент Шавкат Мирзиёев наградил Каримову Шахнозу Яндашовну, руководителя Общества с ограниченной ответственностью «Барака нон Навои» в Навои, медалью «Шухрат», признав ее примером для многих наших женщин.
В связи с этим 11 марта текущего года в здании ООО «Барака Нон Навои» была организована встреча с руководителем ООО «Барака Нон Навои» Каримовой Шахнозой и активными студентами Навоийского инновационного университета.
Во время встречи студенты поговорили с женщиной-предпринимателем о секретах амбициозности и эффективной работы над достижением своих целей.
Кроме того, у них была возможность понаблюдать за практическими процессами приготовления хлебобулочных изделий и их доставкой на столы людей.