Tabiatga mehr – kelajakka sarmoya
"Butunjahon yovvoyi tabiat kuni" munosabati bilan Navoiy innovatsiyalar universitetida ilmiy-ma'rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda biologiya sohasi mutaxassislari, universitet professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirok etdilar. Tadbirni Aniq, texnika va tabiiy fanlar kafedrasi vakillari ochib, tabiatni asrash va undan oqilona foydalanishning dolzarbligini ta’kidladilar.
Dastur doirasida "Ona tabiatga sayohat" mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazilib, talabalarning ijodiy ishlari taqdim etildi. Shuningdek, ekologik videoroliklar namoyish qilinib, mamlakatimizda atrof-muhitni muhofaza qilish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar muhokama qilindi.
Tadbirning eng qiziqarli qismi – "Zakovat" intellektual o‘yini bo‘lib, unda talabalar o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazdilar. Tadbir yakunida g‘oliblar diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Tadbir yakunida g‘oliblar diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Ko‘tarinki ruhda o‘tgan ushbu tadbir ishtirokchilarga tabiatga bo‘lgan mehrni yanada oshirdi va uni asrash mas'uliyatini his ettirdi.

Любовь к природе – это инвестиция в будущее
В Навоийском инновационном университете состоялось научно-просветительское мероприятие, посвященное «Всемирному дню дикой природы». В нем приняли участие специалисты-биологи, преподаватели вузов, учителя и студенты. Открыли мероприятие представители кафедры физики, технологий и естественных наук, подчеркнув важность сохранения и рационального использования природы.
В рамках программы был проведен конкурс рисунков на тему «Путешествие к матушке-природе», а также были представлены творческие работы учащихся. Также были показаны видеоролики на экологическую тематику и обсуждена работа, проводимая в нашей стране по защите окружающей среды.
Самой интересной частью мероприятия стала интеллектуальная игра «Интеллект», в которой учащиеся проверили свои знания. В конце мероприятия победители были награждены дипломами и памятными подарками.
Это мероприятие, прошедшее в позитивной атмосфере, еще больше усилило любовь участников к природе и заставило их почувствовать ответственность за ее сохранение.