Navoiy innovatsiyalar universitetida stol tennisidan an’anaviy sport musobaqasi bo‘lib o‘tdi
Navoiy innovatsiyalar universitetida sport va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish maqsadida har yili an’anaviy tarzda o‘tkaziladigan sport musobaqalarining navbatdagisi bo‘lib o‘tdi.
Bu galgi musobaqa stol tennisi bo‘yicha tashkil etildi va unda turli kafedralardan 30 nafar iqtidorli talaba – 20 nafar yigitlar va 10 nafar qizlar faol ishtirok etdilar.
Musobaqa davomida talabalar o‘z mahoratlarini namoyon etib, qiziqarli va murosasiz bellashuvlarga boy o‘yinlar bo‘lib o‘tdi. Yakuniy natijalarga ko‘ra, quyidagi talabalar faxrli o‘rinlarni egalladilar:
Yigitlar o‘rtasida:
1-o‘rin – Zokirov Bahodir
2-o‘rin – Rajhamtullayev Lochin
3-o‘rin – Azamatov Elbek
Qizlar o‘rtasida:
1-o‘rin – Karibayeva Meruert
2-o‘rin – Yuldoshova Iroda
3-o‘rin – Xusenova Mohichehra
Musobaqa g‘oliblari universitet ma'muriyati tomonidan diplomlar va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Tadbir barcha ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.

table tennis competition
This time, the competition was organized in table tennis, and 30 talented students from various departments - 20 boys and 10 girls - actively participated in it.
During the competition, students demonstrated their skills and played interesting and competitive games. According to the final results, the following students took honorable places:
Among boys:
1st place – Zokirov Bahodir
2nd place – Rajhamtullayev Lochin
3rd place – Azamatov Elbek
Among girls:
1st place – Karibayeva Meruert
2nd place – Yuldoshova Iroda
3rd place – Khusenova Mohichehra
The winners of the competition were awarded diplomas and souvenirs by the university administration. The event made a great impression on all participants.