"Sport va milliy o‘yinlar festivali" doirasida kurash musobaqasi tashkil etildi
Navoiy innovatsiyalar universiteti Surxondaryo kampusida tyutorlar Alibek Begmatov va Xurshida Xayitaliyeva tashabbusi bilan "Sport va milliy o‘yinlar festivali" doirasida sirtqi bo‘lim talabalari o‘rtasida kurash bo‘yicha milliy sport musobaqasi tashkil etildi.
Musobaqa qizg‘in bahs va murosasiz bellashuvlarga boy tarzda o‘tdi. Talabalar o‘z mahoratlarini namoyon etib, tomoshabinlarga qiziqarli va hayajonli daqiqalarni taqdim etdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Tarix fani yo‘nalishi 1401-guruh 1-2-kurs talabalari orasidan Mamalolayev Muroddilla g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Musobaqa g‘olibi universitet ma’muriyati tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

В рамках «Фестиваля спорта и национальных игр» были организованы соревнования по борьбе.
В Сурхандарьинском филиале Навоийского инновационного университета в рамках «Фестиваля спорта и национальных игр» по инициативе преподавателей Алибека Бегматова и Хуршиды Хайиталиевой состоялось республиканское спортивное соревнование по борьбе среди студентов заочной формы обучения.
Соревнование было наполнено жаркими дебатами и бескомпромиссной конкуренцией. Студенты продемонстрировали свое мастерство и подарили зрителям интересные и захватывающие моменты.
По итогам конкурса среди студентов 1-2 курсов группы 1401 исторического факультета победил Мамалолаев Муроддилла. Победителю конкурса администрация университета вручила диплом и памятные подарки.