Surxondaryo kampusida “O‘zbekiston – kitobxonlar yurti” mavzusida davra suhbati
Joriy yilning 21–27-aprel kunlari mamlakatimiz bo‘ylab o‘tkazilayotgan V Respublika “Kitobxonlik haftaligi”  doirasida yangi kitoblar taqdimoti, kitob savdo ko‘rgazma-yarmarkalari, turli aksiyalar, viktorinalar tashkil etilmoqda.
Shu munosabat bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti Surxondaryo kampusida “O‘zbekiston – kitobxonlar yurti” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Davra suhbatida kitoblarning bugungi kundagi yoshlar hayotidagi o‘rni, badiiy asarlarning hayotiy voqeylikka daxldorligi, voqelikning dolzarbligi o‘qituvchi-pedagoglar, talaba-yoshlar hamkorligida keng muhokama qilindi.
Tadbir so‘ngida bahs-munozaralarda faol bo‘lgan talaba-yoshlar turli esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Круглый стол на тему «Узбекистан – страна читателей» в Сурхандарьинском кампусе
В рамках V Республиканской «Недели чтения книги», которая проходит по всей нашей стране с 21 по 27 апреля текущего года, организуются презентации новых книг, книжные выставки-ярмарки, различные акции, викторины.
В этой связи в Сурхандарьинском филиале Навоийского инновационного университета был организован круглый стол на тему «Узбекистан – страна читателей».
В ходе круглого стола обсуждались роль книг в жизни современной молодежи, соответствие произведений искусства реальной жизни, а также соответствие реальности в сотрудничестве с учителями, воспитателями и студентами.
В конце мероприятия студенты, принявшие активное участие в дебатах, были награждены различными памятными подарками.