NIUda ilmiy yutuqlar e’tirof etildi va yangi zafarlarga yo‘l ochildi
Navoiy innovatsiyalar universitetida ilmiy salohiyatni oshirish va ta’lim sifatini rivojlantirish yo‘lida navbatdagi muhim qadam qo‘yildi.
Universitet Kengashining 10-son yig‘ilishida kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich ilmiy darajaga sazovor bo‘lgan professor-o‘qituvchilarni samimiy muborakbod etib, ularning yutuqlarini alohida e’tirof etdi.
Mazkur yig‘ilishda Iqtisod va axborot texnologiyalari kafedrasi o‘qituvchisi Amonov Muhsin Erkinovich falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga, shuningdek, Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi o‘qituvchisi Mirzayeva Zulayho Abduqahhor qizi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga ega bo‘lganliklari munosabati bilan universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandilar.
Ushbu yutuqlar universitet ilmiy salohiyatining oshishiga hamda ta’lim sifatining yuksalishiga xizmat qiladi.

Scientific achievements at NIU recognized and paved the way for new victories
Another important step was taken at Navoi Innovation University to increase scientific potential and improve the quality of education.
At the 10th meeting of the University Council, the Chairman of the Council, Doctor of Philosophy (DSc), Professor Mavlonov Jurabek Yorqulovich sincerely congratulated the professors and teachers who received scientific degrees and especially recognized their achievements.
At this meeting, Muhsin Erkinovich Amonov, a teacher of the Department of Economics and Information Technologies, was awarded the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philosophy, as well as Zulayho Abdukahhor kizi, a teacher of the Department of Philology and Language Teaching, was awarded the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences by the university leadership.
These achievements will serve to increase the scientific potential of the university and improve the quality of education.