Davlat tilida ish yuritish bo‘yicha ochiq dars – interaktiv yondashuv asosida
Navoiy innovatsiyalar universiteti “Filologiya va tillarni o‘qitish” kafedrasi o‘qituvchisi Yo‘ldosheva Dilnoza Xasan qizi tomonidan “Filologiya va tillarni o‘qitish: Rus tili” yo‘nalishi 1-kurs 2-guruh talabalariga “O‘zbek tili” fanidan “Davlat tilida ish yuritish asoslari” mavzusida ochiq dars tashkil etildi.
Dars jarayonida zamonaviy pedagogik yondashuvlar asosida interaktiv metodlardan, jumladan “Juftingni top”, “Sirli bo‘shliqni to‘ldir”, “Aql charxi” hamda “So‘z tuz” kabi usullardan samarali foydalanildi.
Ushbu metodlar orqali talabalar mavzuni chuqurroq o‘zlashtirish, fikr yuritish va amaliy ko‘nikmalarni shakllantirish imkoniga ega bo‘lishdi.

Открытый урок по работе на государственном языке - на основе интерактивного подхода
Юлдашева Дилноза Хасан кызы, преподаватель кафедры «Филология и преподавание языков» Навоийского инновационного университета, организовала открытый урок на тему «Основы работы на государственном языке» для студентов 1 курса 2 группы специальности «Филология и преподавание языков: русский язык» по предмету «Узбекский язык».
Благодаря этим методам студенты получили возможность углубить свое понимание темы, подумать и сформировать практические навыки.
Открытый урок повысил активность студентов и сыграл важную роль в закреплении их знаний по работе на государственном языке.