Favqulodda vaziyatlar: yoshlar bilan suhbat
Navoiy innovatsiyalar universiteti Surxondaryo kampusida Sho‘rchi tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi rahbar xodimlari hamda talaba-yoshlar o‘rtasida ochiq muloqot shaklidagi uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda, shuningdek, maktab o‘quvchilaridan tashkil topgan “Yosh qutqaruvchilar” ko‘ngilli jamoasi ham faol ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida fuqaro muhofazasi, favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilish qoidalari haqida fikrlar bildirildi va yoshlarning sohaga oid savollariga javoblar berildi.
Shu bilan birga, talaba va o‘quvchilar tomonidan ilgari surilgan innovatsion g‘oyalar, tashabbuslar, sohaga oid takliflar muhokama qilinib, ularni amalga oshirish bo‘yicha takliflar eshitildi.

Чрезвычайные ситуации: беседа с молодежью
В Сурхандарьинском кампусе Навоийского инновационного университета была организована встреча в форме открытого диалога между руководящим составом Управления по чрезвычайным ситуациям района Шорчи и молодыми студентами.
В мероприятии также активное участие принял волонтерский отряд «Юные спасатели», состоящий из школьников.
В ходе встречи были высказаны мнения о гражданской защите, правилах правильного поведения в чрезвычайных ситуациях, даны ответы на вопросы молодежи, касающиеся сферы.
В то же время были обсуждены инновационные идеи, инициативы и предложения по сфере, выдвинутые студентами и школьниками, а также выслушаны предложения по их внедрению.