Fan olimpiadasida faxrli g‘alaba!
2025-yil 16-may kuni Buxoro viloyatidagi ZARMED universiteti Buxoro kampusida O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida 1-Respublika fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur nufuzli musobaqada Navoiy innovatsiyalar universiteti 5 ta yo‘nalish bo‘yicha munosib ishtirok etdi.
Quvonarlisi, universitetimiz talabalari quyidagi yutuqlarga erishishdi:
Vafoyeva Dilorom – Innovatsion iqtisod yo‘nalishi bo‘yicha 1-o‘rin, 3 million so‘m pul mukofoti;
Muxtorov Rustam – Dasturlash yo‘nalishi bo‘yicha 2-o‘rin, 2 million so‘m pul mukofoti;
Rayimova Feruza – Iqtisodiyot nazariyasi yo‘nalishi bo‘yicha 3-o‘rin, 1 million so‘m pul mukofoti, statuetka va sertifikat bilan taqdirlandilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, 26 ta oliy ta’lim muassasasi orasida Navoiy innovatsiyalar universiteti umumjamoa hisobida 1-o‘rinni egalladi.
G‘oliblarimizni chin dildan tabriklaymiz va barcha talabalarga kelgusi ilmiy izlanishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Гордая победа в олимпиаде по науке!
16 мая 2025 года в Бухарском кампусе университета ZARMED в Бухарской области прошла 1-я Республиканская олимпиада по науке среди высших учебных заведений Республики Узбекистан.
Навоийский университет инноваций принял участие в этом престижном конкурсе по 5 направлениям.
Отрадно, что студенты нашего университета добились следующих достижений:
Вафоева Дилором - 1 место в области инновационной экономики, призовой фонд 3 млн сумов;
Мухторов Рустам - 2 место в области программирования, призовой фонд 2 млн сумов;
Райимова Феруза - 3 место в области экономической теории, денежная премия в размере 1 млн. сумов, а также участники награждены статуэткой и сертификатом.
По итоговым результатам Навоийский инновационный университет занял 1 место в общем зачете среди 26 высших учебных заведений.
Мы искренне поздравляем наших победителей и желаем всем студентам больших успехов в их будущих научных исследованиях!