Fan olimpiadasida faxrli g‘alaba!
2025-yil 16-may kuni Buxoro viloyatidagi ZARMED universiteti Buxoro kampusida O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida 1-Respublika fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur nufuzli musobaqada Navoiy innovatsiyalar universiteti 5 ta yo‘nalish bo‘yicha munosib ishtirok etdi.
Quvonarlisi, universitetimiz talabalari quyidagi yutuqlarga erishishdi:
Vafoyeva Dilorom – Innovatsion iqtisod yo‘nalishi bo‘yicha 1-o‘rin, 3 million so‘m pul mukofoti;
Muxtorov Rustam – Dasturlash yo‘nalishi bo‘yicha 2-o‘rin, 2 million so‘m pul mukofoti;
Rayimova Feruza – Iqtisodiyot nazariyasi yo‘nalishi bo‘yicha 3-o‘rin, 1 million so‘m pul mukofoti, statuetka va sertifikat bilan taqdirlandilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, 26 ta oliy ta’lim muassasasi orasida Navoiy innovatsiyalar universiteti umumjamoa hisobida 1-o‘rinni egalladi.
G‘oliblarimizni chin dildan tabriklaymiz va barcha talabalarga kelgusi ilmiy izlanishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Proud victory in the Science Olympiad!
On May 16, 2025, the 1st National Science Olympiad among higher education institutions of the Republic of Uzbekistan was held at the Bukhara campus of ZARMED University in Bukhara region.
In this prestigious competition, Navoiy University of Innovation participated honorably in five categories.
We are pleased to announce that our students achieved the following successes:
Vafoyeva Dilorom – 1st place in the Innovative Economics category, awarded a cash prize of 3 million UZS;
Muxtorov Rustam – 2nd place in the Programming category, awarded a cash prize of 2 million UZS;
Rayimova Feruza – 3rd place in the Economic Theory category, awarded a cash prize of 1 million UZS.
Additionally, all participants were awarded statuettes and certificates.
According to the final results, out of 26 higher education institutions, Navoiy University of Innovation secured 1st place in the overall team ranking.
We sincerely congratulate our winners and wish all students great success in their future scientific endeavors!