AQSh elchixonasi vakillari Navoiy innovatsiyalar
Joriy yilning 20-may kuni Toshkentdagi AQSh elchixonasining Jamoatchilik diplomatiyasi bo‘yicha xodimi Ardita Dunellari hamda AQShda ta’lim bo‘yicha koordinatori Jamila Nasridinova Navoiy innovatsiyalar universitetiga amaliy tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida mehmonlar universitet faoliyati bilan yaqindan tanishib, professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalar uchun AQSh ta’lim tizimi va dasturlari haqida taqdimot o‘tkazishdi.
Tadbir ochiq muloqot ruhida bo‘lib o‘tdi, unda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javoblar olishdi. Uchrashuv yakunida mehmonlar tomonidan tadbir ishtirokchilariga esdalik sovg‘alari topshirildi, shuningdek, universitet tomonidan ham mehmonlarga sovg‘alar taqdim etildi.
Mazkur tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad — Navoiy innovatsiyalar universitetining AQShning to‘rt mingdan ortiq oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, shuningdek, talaba va professor-o‘qituvchilarning AQShda ta’lim olish va ilmiy izlanish olib borish imkoniyatlarini kengaytirishdir.
Bu esa kelajakda yurtimiz ravnaqi yo‘lida salmoqli hissa qo‘shadigan yetuk mutaxassislarni tayyorlashga xizmat qiladi.

Представители посольства США посетили Навоийский инновационный университет
20 мая текущего года Ардита Дунеллари, сотрудник по вопросам общественной дипломатии посольства США в Ташкенте, и Джамиля Насридинова, координатор по образованию в США, посетили Навоийский инновационный университет с рабочим визитом.
В ходе визита гости ознакомились с деятельностью университета и провели презентацию о системе и программах образования США для профессорско-преподавательского состава, сотрудников и студентов.
Мероприятие прошло в духе открытого диалога, в ходе которого участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы. В конце встречи гости вручили участникам мероприятия памятные сувениры, а университет также вручил гостям подарки.
Основной целью данного визита является установление кооперационных связей Навоийского инновационного университета с более чем четырьмя тысячами высших учебных заведений США, а также расширение возможностей для студентов и преподавателей учиться и проводить научные исследования в США.
Это послужит подготовке квалифицированных специалистов, которые в будущем внесут значительный вклад в процветание нашей страны.