AQSh elchixonasi vakillari Navoiy innovatsiyalar
Joriy yilning 20-may kuni Toshkentdagi AQSh elchixonasining Jamoatchilik diplomatiyasi bo‘yicha xodimi Ardita Dunellari hamda AQShda ta’lim bo‘yicha koordinatori Jamila Nasridinova Navoiy innovatsiyalar universitetiga amaliy tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida mehmonlar universitet faoliyati bilan yaqindan tanishib, professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalar uchun AQSh ta’lim tizimi va dasturlari haqida taqdimot o‘tkazishdi.
Tadbir ochiq muloqot ruhida bo‘lib o‘tdi, unda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javoblar olishdi. Uchrashuv yakunida mehmonlar tomonidan tadbir ishtirokchilariga esdalik sovg‘alari topshirildi, shuningdek, universitet tomonidan ham mehmonlarga sovg‘alar taqdim etildi.
Mazkur tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad — Navoiy innovatsiyalar universitetining AQShning to‘rt mingdan ortiq oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatish, shuningdek, talaba va professor-o‘qituvchilarning AQShda ta’lim olish va ilmiy izlanish olib borish imkoniyatlarini kengaytirishdir.
Bu esa kelajakda yurtimiz ravnaqi yo‘lida salmoqli hissa qo‘shadigan yetuk mutaxassislarni tayyorlashga xizmat qiladi.

US Embassy Representatives Visit
On May 20 of this year, Ardita Dunellari, Public Diplomacy Officer of the US Embassy in Tashkent, and Jamila Nasridinova, Coordinator for Education in the US, paid a working visit to Navoi Innovation University.
During the visit, the guests got acquainted with the activities of the university and gave a presentation about the US education system and programs to faculty, staff, and students.
The event was held in the spirit of open dialogue, during which participants received detailed answers to their questions. At the end of the meeting, the guests presented souvenirs to the participants of the event, and the university also presented gifts to the guests.
The main goal of this visit is to establish cooperative relations between Navoi Innovation University and more than four thousand higher education institutions in the United States, as well as to expand the opportunities for students and professors to study and conduct scientific research in the United States.
This will serve to train qualified specialists who will make a significant contribution to the prosperity of our country in the future.