Faxr va g‘urur onlari: NIU talabalari respublika fan olimpiadasida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi!
2025-yil 16-may kuni Buxoro viloyatidagi ZARMED universiteti Buxoro kampusida O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida o‘tkazilgan 1-Respublika fan olimpiadasida mamlakatimizning 26 ta nufuzli oliy ta’lim muassasasi ishtirok etdi.
Quvonarlisi, ushbu ilmiy bellashuvda Navoiy innovatsiyalar universiteti talabalari umumjamoa hisobida faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdilar.
Bu yutuq — universitetimiz talabalari bilimining, mehnatsevarligi va fidoyiligining yorqin ifodasidir. Ayniqsa, bu muvaffaqiyat yurtimiz ta’lim tizimida innovatsion yondashuvlar, zamonaviy pedagogik uslublar va ilmga bo‘lgan yuksak e’tiborning samarasi ekanligidan darak beradi.
Universitet rektori, s.f.d., professor J.Mavlonov mazkur yutuq bilan g‘olib talabalarni chin dildan tabriklab, ularning kelgusida ham xalqaro miqyosdagi muvaffaqiyatlarga erishishlariga ishonch bildirdi.
Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi ushbu zafarli natija bilan yana bir bor o‘zining ilm-fan sohasidagi peshqadamligini namoyon etdi.

Моменты гордости и чести: студенты НИУ победили в Республиканской научной олимпиаде!
16 мая 2025 года 26 престижных высших учебных заведений нашей страны приняли участие в 1-й Республиканской научной олимпиаде среди высших учебных заведений Республики Узбекистан, которая прошла в Бухарском кампусе университета ZARMED в Бухарской области.
Отрадно, что в этом научном соревновании студенты Навоийского инновационного университета заняли почетное 1-е место в общекомандном зачете.
Это достижение является ярким выражением знаний, трудолюбия и самоотверженности студентов нашего университета. В частности, этот успех является результатом инновационных подходов, современных педагогических методов и высокого внимания к науке в системе образования нашей страны.
Ректор университета, доктор философских наук, профессор Ж. Мавлонов искренне поздравил победителей с этим достижением и выразил уверенность, что они и впредь будут добиваться международных успехов.
Этим триумфальным результатом команда Навоийского инновационного университета в очередной раз продемонстрировала свое лидерство в области науки.