Talabalar uchun suv havzalarida xavfsizlikka bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi
Navoiy innovatsiyalar universitetida Favqulodda vaziyatlar vazirligi, Navoiy viloyati va Karmana tumani FVB hamkorligida “Suv havzalarida cho‘milish qoidasi – salomatlik va xavfsizlik garovi” mavzusida ko‘rgazmali o‘quv seminari o‘tkazildi.
Tadbirda mutasaddi tashkilot rahbarlari, mahalla faollari va OAV vakillari ishtirok etdi. Seminar Vazirlar Mahkamasining 164-sonli qarori ijrosi doirasida tashkil etilib, aholining suv havzalaridagi xavfsizligini ta’minlashga qaratildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarga suvda to‘g‘ri cho‘milish qoidalari, favqulodda holatlarda o‘zini qanday tutish, xavfsizlik choralariga rioya qilish bo‘yicha zaruriy tavsiyalar berildi.
Shuningdek, amaliy mashg‘ulotlar orqali o‘z bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlash imkoniyati yaratildi.
Bunday tadbirlar yosh avlodda xavfsizlik madaniyatini yuksaltirish, ularning hayotini himoya qilish va favqulodda holatlarning oldini olishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Для студентов проведен семинар по безопасности на водоемах
В Навоийском инновационном университете совместно с МЧС, Навоийской областью и Карманинским районным ФВБ проведен открытый обучающий семинар на тему «Правила купания на водоемах – залог здоровья и безопасности».
В мероприятии приняли участие руководители профильных организаций, активисты общественности и представители СМИ. Семинар был организован в рамках реализации Постановления Кабинета Министров № 164 и был направлен на обеспечение безопасности населения на водоемах.
В ходе мероприятия участникам были даны необходимые рекомендации по правилам правильного купания на водоемах, поведению в чрезвычайных ситуациях и соблюдению мер безопасности.
Также им была предоставлена ​​возможность закрепить свои знания и навыки путем практических занятий.
Такие мероприятия имеют важное значение в повышении культуры безопасности у подрастающего поколения, защите их жизни, предупреждении чрезвычайных ситуаций.