NIU talabasi “Ta'limdagi muvaffaqiyatlari uchun” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
Navoiy innovatsiyalar universiteti Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi iqtidorli talabasi, Rektor stipendiyasi sohibasi Murtazayeva Sevara Nemat qizi, Findlandiya konferensiyasi hamda “Quality publication” nashiryoti bilan hamkorlikdagi, "Ta'limdagi muvaffaqiyatlari uchun" nomli ilmiy-amaliy ko’rik tanlovida muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Uning "Inkluziv ta’limning jahon darajasidagi muammolari va yechimlari tahlili O’zbekiston misolida" mavzusidagi maqolasi Oʻzbekiston va Finlandiya ilmiy maqolalar markazida chop etildi hamda Google Scholar, Zenodo bazalarida indekslandi.
Ushbu yutuqlari va tanlovdagi faol ishtiroki uchun Murtazayeva Sevara Nemat qizi sertifikat, diplom, statuetka  hamda "Ta'limdagi muvaffaqiyatlari uchun" ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.

NIU student awarded with badge “For academic achievements”
A talented student of the Department of Social and Humanities of Navoi Innovation University, winner of the Rector's Scholarship, Murtazayeva Sevara Nemat qizi, successfully participated in the scientific and practical competition “For academic achievements” organized by the Finland Conference and the publishing house “Quality Publication”.
Her article “Analysis of world-class problems and solutions of inclusive education in the case of Uzbekistan” was published in the Center for Scientific Articles of Uzbekistan and Finland and indexed in the Google Scholar and Zenodo databases.
For these achievements and active participation in the competition, Murtazayeva Sevara Nemat qizi was awarded a certificate, diploma, statuette and a badge “For academic achievements”.