Navoiy Innovatsiyalar Universiteti faxri, iqtidorli talabasi, “Biologiya” ilmiy to‘garagi a’zosi va “Universitet granti” sohibasi Aniq, texnika va tabiiy fanlar kafedrasi,  “Biologiya ta’lim” yo‘nalishi, 2-kurs talabasi Olamgirova Gulshan xalqaro miqyosdagi yutuqlari bilan bizni yana bir bor faxrlantirdi!
U Qozog‘iston va Qirg‘iziston bilan hamkorlikda “Quality Publication” ilmiy nashrlar markazi tomonidan tashkil etilgan “Zamonaviy yoshlar: ilmiy taraqqiyot va innovatsiyalar” mavzusida bo'lib o'tgan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada “Tabiatni o‘rganish orqali taraqqiyot sari: Jadid maktablarida botanika fanining o‘rni” mavzusidagi ma’ruzasi bilan oflayn ishtirok etdi.
Ushbu konferensiyada o'z ishtiroki bilan Gulshan quyidagi yutuqlarga erishdi:
1. “Bo‘lajak Olim” statuetkasi;
2. XALQARO SERTIFIKAT 2 tilda;
3. DIPLOM (Qozog‘iston universitetidan);
4. DOI raqamli maqola (Google Scholar bazasida) Ilmiy to‘plamda maqola chop etilishi;
5. “Jadidlar izdoshi” stipendiyasiga nomzodlik.
Shuningdek, Gulshan 18 tadan ortiq maqolalar muallifi bo‘lib, ular quyidagi xalqaro va OAK jurnallarda chop etilgan:

Candidate for the “Jadidlar izdoshi” scholarship - Gulshan Olamgirova!
Honored and talented student of Navoi Innovation University, member of the “Biology” scientific circle and holder of the “University grant”, Gulshan Olamgirova, a 2nd year student of the Department of Precise, Technical and Natural Sciences, “Biology Education” specialization, made us proud once again with her international achievements!
She participated offline in the international scientific and practical conference “Modern Youth: Scientific Progress and Innovations”, organized by the “Quality Publication” scientific publishing center in cooperation with Kazakhstan and Kyrgyzstan, with a report on the topic “Towards Progress through the Study of Nature: The Role of Botany in New Schools”. With her participation in this conference, Gulshan achieved the following achievements:
1. “Future Scientist” statuette;
2. INTERNATIONAL CERTIFICATE in 2 languages;
3. DIPLOMA (from the University of Kazakhstan);
4. DOI digital article (in the Google Scholar database) Publication of an article in a scientific collection;
5. Candidacy for the “Follower of the New” scholarship.
Gulshan is also the author of more than 18 articles, which were published in the following international and OAK journals: