Navoiy Innovatsiyalar Universiteti faxri, iqtidorli talabasi, “Biologiya” ilmiy to‘garagi a’zosi va “Universitet granti” sohibasi Aniq, texnika va tabiiy fanlar kafedrasi,  “Biologiya ta’lim” yo‘nalishi, 2-kurs talabasi Olamgirova Gulshan xalqaro miqyosdagi yutuqlari bilan bizni yana bir bor faxrlantirdi!
U Qozog‘iston va Qirg‘iziston bilan hamkorlikda “Quality Publication” ilmiy nashrlar markazi tomonidan tashkil etilgan “Zamonaviy yoshlar: ilmiy taraqqiyot va innovatsiyalar” mavzusida bo'lib o'tgan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada “Tabiatni o‘rganish orqali taraqqiyot sari: Jadid maktablarida botanika fanining o‘rni” mavzusidagi ma’ruzasi bilan oflayn ishtirok etdi.
Ushbu konferensiyada o'z ishtiroki bilan Gulshan quyidagi yutuqlarga erishdi:
1. “Bo‘lajak Olim” statuetkasi;
2. XALQARO SERTIFIKAT 2 tilda;
3. DIPLOM (Qozog‘iston universitetidan);
4. DOI raqamli maqola (Google Scholar bazasida) Ilmiy to‘plamda maqola chop etilishi;
5. “Jadidlar izdoshi” stipendiyasiga nomzodlik.
Shuningdek, Gulshan 18 tadan ortiq maqolalar muallifi bo‘lib, ular quyidagi xalqaro va OAK jurnallarda chop etilgan:

Кандидат на стипендию “Jadidlar izdoshi” - Гульшан Оламгирова!
Почетная и талантливая студентка Навоийского инновационного университета, член научного кружка «Биология» и обладатель «Университетского гранта» Гульшан Оламгирова, студентка 2 курса кафедры точных, технических и естественных наук, специализации «Биологическое образование», в очередной раз порадовала нас своими международными достижениями!
Она приняла участие в офлайн-режиме в международной научно-практической конференции «Современная молодежь: научный прогресс и инновации», организованной научно-издательским центром «Quality Publication» совместно с Казахстаном и Кыргызстаном, с докладом на тему «К прогрессу через изучение природы: роль ботаники в новых школах». Благодаря участию в данной конференции Гульшан добилась следующих достижений:
1. Статуэтка «Будущий ученый»;
2. МЕЖДУНАРОДНЫЙ СЕРТИФИКАТ на 2 языках;
3. ДИПЛОМ (Казахстанского университета);
4. Цифровая статья DOI (в базе данных Google Scholar) Публикация статьи в научном сборнике;
5. Кандидатура на стипендию «Последователь нового».
Гульшан также является автором более 18 статей, которые были опубликованы в следующих международных и OAK журналах: