“Dolzarb 90 kunlik” loyihasi doirasida: Navoiy
Navoiy innovatsiyalar universiteti Axborot-resurs markazida universitetning ishchi-xodimlari o‘rtasida “Zakovat” intellektual musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Bilim va zakovat maydonida 6 ta jamoa g‘alaba sari kuch sinashdi. Har bir jamoa o‘zining aql-zakovati, tezkor tafakkuri va jamoaviy birdamligini namoyish etib, qizg‘in bahslarda ishtirok etdi.
Musobaqa natijalari:
🥇 1-o‘rin — “Dominant” jamoasi (Ma’naviyat bo'limi jamoasi)
🥈 2-o‘rin — “Tafakkur” jamoasi (Matbuot va Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo‘limlari)
🥉 3-o‘rin — “Professorlar” jamoasi (O‘quv bo‘limi)
G‘olib va barcha ishtirokchilarni chin dildan tabriklaymiz! Bunday intellektual tadbirlar universitetimiz jamoasi orasida bilim, tafakkur va jamoaviylikni rivojlantirishga xizmat qiladi. Kelgusi musobaqalarda yanada yuksak natijalarga erishishni tilaymiz!

Within the framework of the “Dolzarb 90-day” project: “Intelligence” intellectual competition at Navoi Innovation University!
Within the framework of the “Dolzarb 90-day” project:
“Intelligence” intellectual competition
at Navoi Innovation University!
The “Intelligence” intellectual competition was held among the university’s employees at the Information Resource Center of Navoi Innovation University.
6 teams competed for victory in the field of knowledge and intelligence. Each team demonstrated its intelligence, quick thinking and team unity, participating in heated debates.
Competition results:
🥇 1st place — “Dominant” team (Team of the Spirituality Department)
🥈 2nd place — “Tafakkur” team (Departments of Press and Work with Gifted Students)
🥉 3rd place — “Professors” team (Academic Department)
We sincerely congratulate the winner and all participants! Such intellectual events serve to develop knowledge, thinking, and teamwork among our university community. We wish you even greater results in future competitions!