“Dolzarb 90 kunlik” loyihasi doirasida:
“Dolzarb 90 kunlik” loyihasi doirasida 2025-yil 11-iyul kuni Navoiy Innovatsiyalar Universitetida universitet psixologlari F. Boboyeva va O. Haydarovalar tomonidan rahbar va ishchi-xodimlar uchun “MEN TAʼTILGA TAYYORMAN” mavzusida psixologik trening tashkil etildi.
Mazkur trening quvnoq, kayfiyatni ko‘taruvchi va motivatsiya beruvchi mashg‘ulotlar bilan boyitilgan holda o‘tkazildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar o‘zaro muloqot asosida fikr almashdi, psixologik mashqlar va jamoaviy vazifalar orqali dam olishni to‘g‘ri rejalashtirishning amaliy jihatlari bilan tanishdi.
Treningdan ko‘zlangan asosiy maqsad:Universitet rahbar va ishchi-xodimlarini ta’til oldidan o‘zini psixologik, emotsional va jismoniy jihatdan tayyorlashga yo‘naltirish, dam olishni ongli ravishda rejalashtirish va ta’tildan maksimal foyda olish ko‘nikmalarini shakllantirishdan iborat.
Shuningdek, ushbu tadbir jamoa o‘rtasida ijobiy muhit yaratish, ish jarayonidagi stresslarni kamaytirish va xodimlarning ruhiy salomatligini mustahkamlashga xizmat qiladi.
Bunday treninglar universitet jamoasining birligi, salomatligi va ish unumdorligini oshirish yo‘lida muhim qadamdir.

Within the framework of the “Dolzarb 90-day” project: “I AM PREPARING FOR VACATION” psychological training at Navoi Innovation University
Within the framework of the “Dolzarb 90-day” project:
“I AM PREPARING FOR VACATION” psychological training
at Navoi Innovation University
Within the framework of the “Dolzarb 90-day” project, on July 11, 2025, a psychological training on the topic “I AM PREPARING FOR VACATION” was organized at Navoi Innovation University by university psychologists F. Boboyeva and O. Haydarova for managers and employees.
This training was enriched with fun, uplifting and motivating activities.
During the event, the participants exchanged views on the basis of dialogue, got acquainted with the practical aspects of proper vacation planning through psychological exercises and team tasks.
The main goal of the training is:To guide university leaders and employees to prepare themselves psychologically, emotionally and physically before the holidays, to consciously plan their vacations and to develop skills to get the most out of their vacations.
This event also serves to create a positive atmosphere among the team, reduce stress in the work process and strengthen the mental health of employees.
Such trainings are an important step towards increasing the unity, health and productivity of the university team.