Ilmga mehr – yutuqlarga yo‘l!
Universitetimizning "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi "Boshlang‘ich taʼlim" yo‘nalishi 1-kurs 3-guruh talabasi Barnoqulova Marjona Bahodir qizi o‘zining faol, izlanuvchan va tashabbuskorligi bilan tengdoshlariga o‘rnak bo‘lmoqda.
U O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Renessans ijodkorlari” ilmiy nashriyoti to‘plamida faol ishtiroki uchun guvohnoma, sertifikat, Renessans ijodkorlari to‘plami va statuetka bilan taqdirlandi. Joriy yil yakunida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etib, maqolasi to‘plamda nashr qilindi hamda diplom bilan taqdirlandi.
Bugungi kunda Marjona Falsafa fanlari doktori (PhD) Ochilova Maftuna Shuxratovna ilmiy rahbarligida Ona tili va adabiyot fanining dolzarb mavzulari bo‘yicha  ilmiy izlanishlar olib bormoqda.
Maʼlumot uchun:
– Marjona universitet granti va Rektor stipendiyasi sohibasi;
– 2025-yil 27-may kuni "Bilimlarni baholash agentligi" tomonidan o‘tkazilgan imtihonda Ona tili fanidan B daraja Milliy sertifikatni qo‘lga kiritgan.

Love for science is the path to success!
Marjona Barnokulova Bahodir kizi, a 1st year student of the 3rd group of the "Primary Education" department of our university, is an example to her peers with her active, inquisitive and initiative nature.
She was awarded a certificate, a collection of Renaissance artists and a statuette for her active participation in the collection of the scientific publishing house "Renaissance Artists" of the Republic of Uzbekistan and Karakalpakstan. At the end of this year, she participated in an international scientific and practical conference, her article was published in the collection and was awarded a diploma.
Today, Marjona is conducting scientific research on topical topics in the field of Native Language and Literature under the scientific supervision of Ochilova Maftuna Shukhratovna.
For information:
– Marjona is a holder of a university grant and a Rector's scholarship;
– On May 27, 2025, she received a B-level National Certificate in Mother Tongue in the examination conducted by the "Knowledge Assessment Agency".