Navoiy innovatsiyalar universitetida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida universitet psixologlari F. Boboyeva va O. Haydarovalar tomonidan rahbar va ishchi-xodimlar uchun “ICHIMDAGI QUYOSH” mavzusida psixologik trening o‘tkazildi.
Ushbu trening insonning ichki ijobiy energiyasini uyg‘otish, o‘ziga bo‘lgan ishonchni mustahkamlash, emotsional holatini yaxshilashga qaratildi. “Quyosh” obrazida insonning ichki nuri, kuchi, umidi va hayotiy energiyasi ifodalandi.
Treningdan ko‘zlangan maqsad:
O‘z-o‘zini anglash va ijobiylikni kuchaytirish;
Ichki tinchlik va ruhiy muvozanatni topish;
Stress, xavotir va tushkunlik holatlarini yengishga ko‘maklashish;
Hayotga nisbatan ijobiy qarashni shakllantirish.
Trening ishtirokchilari mashg‘ulot davomida o‘z his-tuyg‘ularini anglash va boshqarish, shuningdek jamoaviy muhitda psixologik yengillikni his qilish imkoniga ega bo‘ldilar.

Психологический тренинг в рамках проекта «Dolzarb 90 kun»
В рамках проекта «Долзарб 90 кун» психологи университета Ф. Бобоева и О.Хайдарова провели психологический тренинг на тему «СОЛНЦЕ ВНУТРИ» для руководителей и сотрудников Навоийского инновационного университета.
Целью тренинга было пробуждение внутренней позитивной энергии человека, укрепление уверенности в себе и улучшение эмоционального состояния. Образ «солнца» олицетворял внутренний свет, силу, надежду и жизненную энергию человека.
Цели тренинга:
- Повышение самосознания и позитивного настроя;
- Обретение внутреннего покоя и душевного равновесия;
- Помощь в преодолении стресса, тревоги и депрессии;
- Формирование позитивного взгляда на жизнь.
В ходе тренинга участники получили возможность понять и управлять своими эмоциями, а также почувствовать психологическую разгрузку в коллективе.