Bitiruv kechasi – baxtiyor lahzalar,
29 iyul kuni “Farhod” madaniyat saroyida Navoiy innovatsiyalar universiteti bitiruvchilari uchun unutilmas va samimiy bitiruv kechasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tantanali marosimda faxriy mehmonlar – Navoiy davlat universiteti rektori, professor Muhiddin Kalonov hamda Navoiy viloyat Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi boshligʻi To‘xtayev Feruz Sa’dullayevich ishtirok etishdi.
Ijtimoiy-gumanitar fanlar hamda Filologiya va tillarni o‘qitish kafedralari bitiruvchi talabalariga diplomlar universitet ta’sischisi Urolbek Normuratov, rektor J.Mavlonov hamda faxriy mehmonlar tomonidan rasmiy va tantanali tarzda topshirildi.
Tadbir davomida sahnada kuy-qo‘shiqlar yangradi, zalda bayramona ruh hukm surdi. Bitiruvchilarning ota-onalari, yaqinlari va do‘stlari bu quvonchli daqiqalarda ularni samimiy tabriklab, g‘urur bilan qo‘llab-quvvatlashdi.
Shuningdek, bitiruv kechasi doirasida Navoiy davlat pedagogika universiteti bilan o‘zaro hamkorlik aloqalari mustahkamlanib, kelgusida kadrlar tayyorlash, ta’lim va ilmiy yo‘nalishlarda oliygohlar o‘rtasida tajriba almashinuvi yo‘lga qo‘yilishi ta’kidlandi.
Mazkur kecha bitiruvchilarning hayotida o‘chmas iz qoldirgan, unutilmas va esda qolarli lahzalarga boy bo‘ldi!

Выпускной вечер – счастливые, незабываемые мгновения!
Во Дворце культуры «Фарход» для выпускников Навоийского инновационного университета состоялся незабываемый и душевный выпускной вечер.
На торжественной церемонии присутствовали почетные гости – ректор Навоийского государственного университета, профессор Мухиддин Калонов и начальник Навоийского областного управления высшего образования, науки и инноваций Тохтаев Феруз Саъдуллаевич.
Выпускникам факультетов «Социально-гуманитарные науки» и «Филология и преподавание языков» были торжественно вручены дипломы основателем университета Уролбеком Нормуратовым, ректором Ж.Мавлоновым и почетными гостями.
Во время мероприятия на сцене звучали песни, а в зале царила праздничная атмосфера. Родители, родственники и друзья выпускников искренне поздравляли их с этим радостным событием и с гордостью поддерживали.
Также было отмечено, что в ходе выпускного вечера было укреплено сотрудничество с Навоийским государственным педагогическим университетом, и в дальнейшем будет налажен обмен опытом между вузами в сфере подготовки кадров, образования и науки.
Этот вечер был полон незабываемых и запоминающихся моментов, которые оставили неизгладимый след в жизни выпускников!