Hamkorlik yo‘lida muhim qadam
Bugun Navoiy innovatsiyalar universiteti hamda O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Navoiy viloyati Kengashi rahbariyati o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur hujjatning imzolanish marosimida Navoiy innovatsiyalar universiteti Bosh direktori E.Rahmonov va rektori J.Mavlonov, shuningdek O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Navoiy viloyati Kengashi raisi N.Togaeva hamda Kengash raisi o‘rinbosari N.Isaqov ishtirok etdilar.
Ushbu memorandum — ta’lim va kasaba uyushmalari o‘rtasidagi ijtimoiy muloqot, xodimlar manfaatlarini himoya qilish, ularning huquqiy, ijtimoiy-iqtisodiy qo‘llab-quvvatlanishini ta’minlash yo‘lida yana bir muhim qadam bo‘ldi.

Важный шаг на пути к сотрудничеству
Сегодня был подписан меморандум о сотрудничестве между Навоийским инновационным университетом и руководством Навоийского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана.
В церемонии подписания документа приняли участие генеральный директор Навоийского инновационного университета Э.Рахмонов и ректор Ж.Мавлонов, а также председатель Навоийского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана Н.Тогаева и заместитель председателя совета Н.Исаков.
Данный меморандум стал очередным важным шагом на пути к социальному диалогу между сферой образования и профсоюзами, защите интересов работников, обеспечению их правовой и социально-экономической поддержки.